100. Rocznica Harcerstwa w Skarżysku-Kamiennej.

9 czerwca w Miejskim Centrum Kultury miała miejsce konferencja prasowa poświęcona obchodom 100-lecia Harcerstwa w Skarżysku- Kamiennej. Gospodarzami konferencji byli Dariusz Lenart reprezentujący ZHR i Tadeusz Biber reprezentujący ZHP. Podczas spotkania z dziennikarzami został przedstawiony trzydniowy program obchodów upamiętniających działalność harcerstwa w Skarżysku w latach 1916-2016.

Pierwszego dnia tj. 24 czerwca o godzinie 15 Apelem rozpoczynającym zlot na miasteczku zlotowym na boisku starego „Ruchu” przy ul.Sokolej rozpoczną się oficjalne obchody 100-lecia Harcerstwa w Skarżysku-Kamiennej. Tego dnia odbędzie koncert Wolnej Grupy Bukowina oraz Zbyszka Bibera, który zaprezentuje wybrane utwory Jacka Kaczmarskiego.

Drugiego dnia, 25 czerwca odbędzie się szereg gier, zabaw, biegów na orientację, rajdów rowerowych, które zakończą się o 20.30 Ogniskiem Harcerskim dla uczestników zlotu i przyjaciół harcerstwa.

Trzeciego dnia 26 czerwca na zakończenie o 12.30 w Ostrej Bramie zostanie odprawiona msza święta po której zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca 100-lecie Harcerstwa. Uroczystości zakończy Apel o godz 14.30 w Ostrej Bramie.

Patronat nad obchodami objęły min. Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Naczelnik Delegatury IPN w Kielcach, Komendant Wojewódzki Policji, a wśród patronów medialnych jest również nasza redakcja.

2016_plakat-100lecie po zmianach

2016_plakat-koncert poprawiony telefon

baner rajd rowerowy

Clipboard01

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial