22.1 C
Nowy Jork

Muzeum zaprasza dzieci na wakacyjne przygody

Published:

Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum im. Orła Białego oraz Muzeum zapraszają dzieci do udziału w dwóch ciekawych, wakacyjnych projektach: Akademii Przygody oraz Letnim Uniwersytecie Dziecięcym. Zajęcia są bezpłatne. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
AKADEMIA PRZYGODY
Projekt Akademia Przygody współfinansowany jest ze środków publicznych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych gminy Skarżysko–Kamienna w 2017 r., a realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum im. Orła Białego. Program Akademii Przygody jest formą wsparcia profilaktycznego.
 Zajęcia są bezpłatne i przeznaczone dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: od 5 do 7 lat i od 8 do 11 lat, będą się odbywać raz w tygodniu przez miesiąc, po 3 godziny, w lipcu i sierpniu.
 Podstawową formą realizacji projektu są zajęcia profilaktyczne w formie zabawy realizowane przez: zajęcia integracyjne w kręgu, „burzę mózgów”, zajęcia artesensoryczne i sportowe, dramę w plenerze, zabawy samodzielne, gry psychologiczne, zajęcia z roślinoznawstwa i architektoniczne. Uczestnicy będą projektować i budować określone elementy Naturalnego Placu Zabaw (tor przeszkód, wibrafon, rurociąg, tipi, ogródek etc.) Elementy, z których będą budowali to zużyte przedmioty, czyli praca w formie recyklingu. Z opon i desek powstaną bujaki i ścieżki, z elementów naturalnych (szyszek, kamieni, kory) powstanie ścieżka zdrowia, z niepotrzebnych rzeczy metalowych (pokrywek, śrub, sztućców i innych) wibrafon, z pustych butelek plastikowych – lej do wody oraz wiele innych. Zasadzą i opiekować się będą poszczególnymi roślinami, nauczą się ich nazw i przeznaczenia, na koniec stworzą własny zielnik. Praca uczestników będzie moderowana przez specjalistów, którzy wskazując konkretne kierunki działań będą przekazywać ważne informacje o niebezpieczeństwach związanych z nałogami, uczyć pokonywania trudności, integrować uczestników i wpływać na rozładowanie emocji.
 Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Parku przy Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku- Kamiennej.
 Zapisy do 15 czerwca w Muzeum im. Orła Białego:
tel.: 41 252 02 31, w. 26; 508 41 22 59
e-mail: k.ziomek@muzeum.biz
Zapraszamy!
 LETNI UNIWERSYTET DZIECIĘCY
Projekt współfinansowany jest ze środków Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, a realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.
Zadanie polega na organizacji bezpłatnych zajęć wakacyjnych dla dzieci w wieku 6-13 lat z powiatu skarżyskiego. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy. Są to warsztaty zawierające w sobie bloki: historia, sztuka, biologia i architektura. Zależy nam, żeby forma przekazu informacji była nieszablonowa. Nie chcemy zmuszać dzieci do nauki – chcemy, żeby dzieci same zadawały pytania i poszukiwały odpowiedzi. Tematyka zajęć będzie dostosowana do grupy. To ona będzie dyktowała, jaki zasób informacji będzie omawiany na kolejnych warsztatach. Każde zajęcia będą interaktywne, czyli wymagające włączenia się uczestników do wypełnienia zadań (między innymi: poznając nazwy i specyfikę roślin – muszą tą roślinkę obejrzeć dokładnie, posadzić, zapewnić odpowiedni miejsce, patrzeć na jej rozwój, a na końcu wkleić do zielnika z dokładnym opisem. Jeżeli chodzi o zajęcia historyczne, to będą miały możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego, zapoznania się z budową, przymierzenia stroju z epoki a także zainscenizowania omawianych faktów historycznych etc.)
 Zajęcia odbywać się będą w plenerze (ze względu na wakacyjny charakter i sprzyjającą porę roku) – w Parku przy Muzeum im. Orła Białego lub na ekspozycji plenerowej. Chcemy pokazać, że umieszczenie działań w środowisku naturalnym, które ma wiele walorów wychowawczych może znacznie przyspieszyć zdobywanie wiedzy niż formalny proces edukacji w klasach szkolnych. Dodatkowo zaplanowane działania opierają się na naturalnej ciekawości dzieci i ich chęci poznania. Forma przygody i zabawy nada nowy wymiar uczeniu się.
 Zapisy w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej, ul. Słoneczna 90:
– osobiście u Katarzyny Ziomek
– telefonicznie: 41 252 02 31, w.26
– e-mailowo: k.ziomek@muzeum.biz
 Zapraszamy!

 

źródło: https://um.skarzysko.pl

Mariusz Bodo
Mariusz Bodo
Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Related articles

Recent articles

spot_img