Konkurs filmowy

Konkurs filmowy pod hasłem „Co to znaczy być patriotą” ogłasza wojewoda Agata Wojtyszek. Celem konkursu jest wzmacnianie więzi obywatelskiej i ukazywanie wzorowych postaw patriotycznych.

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i  szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Ideą projektu jest wykorzystanie faktu, iż młodzi ludzie potrafią bardzo sprawnie posługiwać się współczesnymi zdobyczami technologii.

Celem konkursu jest wzmacnianie więzi obywatelskiej i ukazywanie wzorowych postaw patriotycznych. Przedsięwzięcie jest podzielone na kilka kategorii i przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Pragniemy aby dzieci i młodzież poprzez swoje zaangażowanie w konkurs, rozbudziły w sobie szacunek i poczucie dumy wobec dorobku wielu pokoleń Polaków i czerpały z nich najbardziej dostojny przykład postaw patriotycznych.

Konkurs to także okazja dla nas wszystkich, aby zrozumieć w jaki sposób młodzi ludzie postrzegają dorobek naszych zacnych przodków oraz jakie zagadnienia historyczne i społeczne są im najbliższe. Wierzymy, że podczas realizacji krótkich spotów, filmów krótkometrażowych czy dokumentalnych, młodzi twórcy spotkają się z weteranami i bohaterami wojennymi. Inicjatywa zwraca uwagę, że ludzie Ci mogą być wzorem dla młodzieży i jak ważnym elementem w życiu każdego Polaka są wartości patriotyczne.

Warto podkreślić, że zwycięski film zostanie zaprezentowany podczas wojewódzkich obchodów Święta Niepodległości w Kielcach.

Szczegóły w załączonym regulaminie konkursu.

 

https://www.kielce.uw.gov.pl/download/1/23045/REGULAMINCOTOZNACZYBYCPATRIOTA.docx

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial