Konkurs filmowy

Konkurs filmowy pod hasłem „Co to znaczy być patriotą” ogłasza wojewoda Agata Wojtyszek. Celem konkursu jest wzmacnianie więzi obywatelskiej i ukazywanie wzorowych postaw patriotycznych.

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i  szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Ideą projektu jest wykorzystanie faktu, iż młodzi ludzie potrafią bardzo sprawnie posługiwać się współczesnymi zdobyczami technologii.

Celem konkursu jest wzmacnianie więzi obywatelskiej i ukazywanie wzorowych postaw patriotycznych. Przedsięwzięcie jest podzielone na kilka kategorii i przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Pragniemy aby dzieci i młodzież poprzez swoje zaangażowanie w konkurs, rozbudziły w sobie szacunek i poczucie dumy wobec dorobku wielu pokoleń Polaków i czerpały z nich najbardziej dostojny przykład postaw patriotycznych.

Konkurs to także okazja dla nas wszystkich, aby zrozumieć w jaki sposób młodzi ludzie postrzegają dorobek naszych zacnych przodków oraz jakie zagadnienia historyczne i społeczne są im najbliższe. Wierzymy, że podczas realizacji krótkich spotów, filmów krótkometrażowych czy dokumentalnych, młodzi twórcy spotkają się z weteranami i bohaterami wojennymi. Inicjatywa zwraca uwagę, że ludzie Ci mogą być wzorem dla młodzieży i jak ważnym elementem w życiu każdego Polaka są wartości patriotyczne.

Warto podkreślić, że zwycięski film zostanie zaprezentowany podczas wojewódzkich obchodów Święta Niepodległości w Kielcach.

Szczegóły w załączonym regulaminie konkursu.

 

https://www.kielce.uw.gov.pl/download/1/23045/REGULAMINCOTOZNACZYBYCPATRIOTA.docx

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial