Niebezpieczne zdarzenie na ul. Legionów

Wczoraj na terenie Skarżyska- Kamiennej doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem marki mercedes wjechał w przystanek autobusowy, na którym oczekiwało kilka osób. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, w tym kierowca auta.

Do zdarzenia doszło około godziny 14.20 na ulicy Legionów w Skarżysku- Kamiennej. Wstępne ustalenia wskazują, że 18-letni kierujący osobowym mercedesem wyjeżdżając z ulicy Obuwniczej stracił panowanie na pojazdem, w efekcie czego zjechał z jezdni i uderzył w wiatę przystankową po prawej stronie drogi. W chwili zdarzenia na przystanku przebywało kilka osób. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została nastoletnia dziewczyna oraz 63-letni mężczyzna. Do szpitala trafił również 18-letni kierowca mercedesa. Policjanci, którzy przybyli na miejsce przebadali kierowcę na zawartość alkoholu w organizmie. Był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusze zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy. Jak ustalono, kierowca posiadał je od sierpnia tego roku.

Apelujemy po raz kolejny o ostrożność na drodze. Tylko wczoraj na terenie powiatu skarżyskiego doszło do pięciu zdarzeń drogowych, w tym jednego wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Pamiętajmy!

  • pośpiech,
  • brawura,
  • łamanie podstawowych zasad ruchu drogowego,
  • niedostosowanie prędkości do panujących warunków,
  • roztargnienie,
  • brak koncentracji za kierownicą

może doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku. Zadbajmy więc o życie i zdrowie swoje, pasażerów oraz innych uczestników ruchu.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial