Niebezpieczne zdarzenie na ul. Legionów

Wczoraj na terenie Skarżyska- Kamiennej doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem marki mercedes wjechał w przystanek autobusowy, na którym oczekiwało kilka osób. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, w tym kierowca auta.

Do zdarzenia doszło około godziny 14.20 na ulicy Legionów w Skarżysku- Kamiennej. Wstępne ustalenia wskazują, że 18-letni kierujący osobowym mercedesem wyjeżdżając z ulicy Obuwniczej stracił panowanie na pojazdem, w efekcie czego zjechał z jezdni i uderzył w wiatę przystankową po prawej stronie drogi. W chwili zdarzenia na przystanku przebywało kilka osób. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została nastoletnia dziewczyna oraz 63-letni mężczyzna. Do szpitala trafił również 18-letni kierowca mercedesa. Policjanci, którzy przybyli na miejsce przebadali kierowcę na zawartość alkoholu w organizmie. Był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusze zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy. Jak ustalono, kierowca posiadał je od sierpnia tego roku.

Apelujemy po raz kolejny o ostrożność na drodze. Tylko wczoraj na terenie powiatu skarżyskiego doszło do pięciu zdarzeń drogowych, w tym jednego wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Pamiętajmy!

  • pośpiech,
  • brawura,
  • łamanie podstawowych zasad ruchu drogowego,
  • niedostosowanie prędkości do panujących warunków,
  • roztargnienie,
  • brak koncentracji za kierownicą

może doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku. Zadbajmy więc o życie i zdrowie swoje, pasażerów oraz innych uczestników ruchu.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial