135 KM/H W OBSZARZE ZABUDOWANYM

Skarżyscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Lublina, który kierując pojazdem marki Volkswagen Passat przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 75 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Mimo zaostrzenia przepisów wobec kierujących, którzy dopuszczają się rażącego przekraczania prędkości w obszarze zabudowanym, w dalszym ciągu wielu z nich prezentuje lekceważący stosunek do obowiązującego na drodze prawa. Tylko od początku roku skarżyscy policjanci zatrzymali 33 kierowców, którym w związku z przekroczeniem prędkości odebrane zostało prawo jazdy.

W piątkową noc na ulicy Warszawskiej w Skarżysku- Kamiennej doszło do kolejnego, podobnego wykroczenia. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego skarżyskiej komendy kilka minut po północy zauważyli szybko poruszający się w ich kierunku pojazd marki Volkswagen Passat. Funkcjonariusze wykonali pomiar. Urządzenie wykazało prędkość 135 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli. Za jego kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec Lublina. Z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości o 75 km/h, policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo do jego konta zostało dopisane 10 punktów karnych za powyższe wykroczenie.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że zwiększona prędkość wydłuża drogę hamowania, a w chwili zdarzenia drogowego powoduje zwiększenie sił przeciążenia działające na osoby w pojeździe. Ponadto zderzenie się samochodów przy dużej prędkości, zwiększy odrzut pojazdów, co może spowodować dodatkowe uwikłanie w wypadek innych osób np. pieszego znajdującego się na chodniku.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial