160 gramów amfetaminy nie trafi na rynek

Skarżyscy policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca miasta, podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W trakcie kontroli osobistej mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli 160 gramów amfetaminy. Za to przestępstwo ustawodawca przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego skarżyskiej jednostki podejrzewali, że 48-letni mieszkaniec miasta może trudnić się narkotykowym procederem. Mężczyzna był już w przeszłości notowany za tego rodzaju przestępstwa. Wczoraj na jednej z ulic Skarżyska- Kamiennej nieumundurowani funkcjonariusze wylegitymowali 48-latka. W chwili przeprowadzanej interwencji mężczyzna zachowywał się nerwowo. Szybko się okazało dlaczego. W trakcie kontroli osobistej kryminalni w podręcznej saszetce 48-latka znaleźli worek foliowy z zawartością białego proszku. Wstępne badania potwierdziły, że jest to amfetamina o wadze 160 gramów. Sprawca został zatrzymany i przewieziony do komendy. Obecnie przebywa w policyjnej celi.

Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności dokonali przeszukania pomieszczeń w jednym z budynków, w których pracował dorywczo sprawca. W trakcie tych czynności ujawnili i zabezpieczyli 18 saszetek prawdopodobnie z dopalaczami.

Nielegalne substancje trafiły do laboratoryjnych badań. Szacuje się, że z takiej ilości można byłoby uzyskać nawet 300 porcji. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to kilka tysięcy złotych. Konsekwencją czynu 48-latka może być kara nawet 10 lat więzienia.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial