30 lat Grupy Wyszehradzkiej – konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy na temat Grupy Wyszehradzkiej, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Konkurs odbędzie się w formule online (za pośrednictwem serwisu Facebook), a jego celem jest promocja idei Grupy Wyszehradzkiej i polskiego przewodnictwa, zbiegającego się z jubileuszem 30-lecia utworzenia Grupy. Zakres tematyczny pytań w konkursie dotyczyć będzie Grupy Wyszehradzkiej i krajów członkowskich.

Grupa Wyszehradzka, zwana także czwórką wyszehradzką lub „V4” jest nieformalną strukturą współpracy regionalnej, którą tworzą cztery państwa Europy Środkowej: Polska, Czechy, Słowacja i Węgry. Za datę jej powstania przyjmuje się 15 lutego 1991 r., kiedy to prezydenci Polski i Czechosłowacji oraz premier Węgier podpisali w węgierskim mieście Wyszehrad wspólną deklarację określającą cele i warunki wzajemnej współpracy. W początkowych latach współpraca w ramach Grupy Wyszehradzkiej – z uwagi na jej nieinstytucjonalny charakter – nie była „usystematyzowana”. Dopiero w 1999 roku uzgodniono rotacyjny, roczny system sprawowania prezydencji w Grupie. Od 1 lipca 2020 r. do 30 czerwca 2021 r. prezydencję w Grupie sprawuje Polska.

Konkurs

Konkurs wiedzy „30 lat Grupy Wyszehradzkiej” odbędzie się w dniach 15 – 21 lutego. W ciągu siedmiu dni, codziennie na facebookowym profilu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego będzie publikowane jedno pytanie dotyczące Grupy Wyszehradzkiej. Punktowana będzie poprawność i szybkość odpowiedzi, a także zgodność z Regulaminem Konkursu. Zwycięzcą zostanie Uczestnik, który po siódmym zadanym pytaniu otrzyma najwięcej punktów. Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną do dnia 26.02.2021 r. na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego www.swietokrzyskie.pro
Przed przystąpieniem do konkursu prosimy o zapoznanie się z:

The following two tabs change content below.

Może Ci się również spodoba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial