22.1 C
Nowy Jork

4 kolizje i 4 pijanych kierowców – bilans świątecznego weekendu na drogach powiatu skarżyskiego

Published:

W trakcie świątecznego weekendu – od piątku 18 kwietnia do poniedziałku 21 kwietnia br. włącznie – na drogach powiatu skarżyskiego doszło do 4 kolizji drogowych. Policjanci ujawnili również 4 nietrzeźwych kierujących.

Od piątkowego popołudnia skarżyscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole na drogach, czuwając nad bezpieczeństwem podróżujących. Podczas każdej kontroli drogowej mundurowi sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierujących, prędkość z jaką się poruszali, stan techniczny pojazdów oraz to, czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

W czasie trwania akcji na drogach powiatu skarżyskiego doszło do 4 kolizji, w tym jednego groźnie wyglądającego zdarzenia. W nocy z soboty na niedzielę przy ul. Skalnej w Skarżysku- Kamiennej kierujący osobowym audi potrącił idące chodnikiem dwie młode kobiety w wieku 19 i 20 lat. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Poszkodowane kobiety trafiły do szpitala. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne i po badaniach opuściły placówkę. Policjanci dotarli do 28-letniego kierowcy pojazdu. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało półtora promila alkoholu w jego organizmie. Sprawca trafił do policyjnego aresztu.

W czasie minionego weekendu funkcjonariusze zatrzymali łącznie czterech nietrzeźwych kierowców.

Opr. DSz

Źródło(foto oraz informacja) : KPP Skarżysko-Kamienna

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img