23.3 C
Nowy Jork

5 prostych czynności mózgu, które poprawią Twoją pamięć

Published:

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że z wiekiem zdolności naszego umysłu zaczynają się pogarszać. Chociaż nie możemy zapobiec wszystkim skutkom starzenia to możemy je spowolnić a w niektórych przypadkach nawet odwrócić.

Brain

Oto pięć prostych czynności mózgu, które poprawiają pamięć w długim okresie:
1 . Ucz się nowego języka
Uczenie się nowego języka jest korzystne z wielu powodów. Nie tylko dodaje nową umiejętność ale jest to również znakomite ćwiczenie dla mózgu. Nauka nowego języka może opóźnić a nawet odwrócić utratę pamięci.
2 . Puzzle i gry słowne są rewelacyjne
Innym ćwiczeniem, które wzbogaca wiedzę ogólną i zapobiega utracie pamięci może być rozwiązywanie wszelkiego rodzaju kalamburów, gier słownych lub innych łamigłówek. To mogą być np. sudoku lub scrabble. Obecnie wiadomo, że codzienne rozwiązywanie np. krzyżówek może znacznie zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby Alzheimera w późniejszym okresie życia.
3 . Nigdy nie lekceważ potęgi muzyki
Powszechnie uważa się, że słuchanie muzyki klasycznej może pomóc małym dzieciom zwiększyć inteligencje i umiejętności werbalne. Muzyka jest także lekarstwem na utratę pamięci w przypadku dorosłych. Wystarczy słuchać ulubionej muzyki na co dzień i starać się zapamiętywać melodię lub słowa. To z pewnością poprawi nasza pamięć.
4 . Nie wstydź się mówić do siebie
Badania wykazały , że ludzie, którzy mówią do siebie rzeczywiście mają niższe ryzyko zachorowania na demencję w starszym wieku. Innymi słowy opowiadanie sobie różnych historii jest znakomitym sposobem na opóźnienie utraty pamięci i treningiem koncentracji na ważnych szczegółach.
5 . Czytaj książki i postaraj się je zapamiętać
Jednym z najważniejszych ćwiczeń mózgu, które należy wykonywać aby zapobiec utracie pamięci jest czytanie tak często jak to tylko możliwe.

Czytając powyższy tekst trochę potrenowaliśmy:))

foto: Eirc, iiluminaut, CCBYNSA2.0

Related articles

Recent articles

spot_img