55-lecie Państwowej Szkoły Muzycznej

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku świętuje 55-lecie istnienia. Koncert jubileuszowy, który odbywał się 13 października, zgromadził uczniów, absolwentów, rodziców, pracowników szkoły, a także jej licznych przyjaciół. Gratulacje i życzenia składał również Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej.
 Gości powitała dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku, Ewa Krakowiak. Zaprosiła widzów w niezwykłą podróż: muzyczną oraz historyczną. Występy uczniów i absolwentów skarżyskiej Państwowej Szkoły Muzycznej przeplatały się z przypominaniem najważniejszych faktów z 55-letniej historii szkoły. Nie brakowało podziękowań, życzeń i gratulacji. Wiele ciepłych słów obecna dyrektor szkoły skierowała do Elżbiety Rokity, poprzedniej dyrektor, która kierowała skarżyskim „Muzykiem” przez 27 lat, dbając o ciągły rozwój szkoły oraz podtrzymując tradycję licznych spotkań muzycznych, koncertów i konkursów.
 Koncert jubileuszowy połączony był z uroczystym pasowaniem uczniów klas pierwszych oraz obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Wieczór zakończył się licznymi gratulacjami i życzeniami ze strony gości. Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta na ręce dyrektor Ewy Krakowiak złożył gratulacje i podziękowania za dotychczasowe dokonania i liczne sukcesy szkoły, muzyczne kształtowanie kolejnych pokoleń mieszkańców miasta i nieoceniony wkład placówki w życie kulturalne Skarżyska-Kamiennej. Życzył kontynuowania i rozwijania najlepszych tradycji szkoły oraz kolejnych lat owocnej pracy.

źródło: www.um.skarzysko.pl

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial