22.1 C
Nowy Jork

Bieg Niepodległości

Published:

12 listopada 2016 r. o godz. 12.00 w Skarżysku-Kamiennej wyruszy po raz pierwszy Powiatowy Bieg Niepodległościowy ulicami miasta na dystansie 10 kilometrów. Biegacze będą mieli do pokonania dwie pętle po 5 kilometrów. Patronat Honorowy nad tą imprezą sportową objął Starosta Skarżyski Jerzy Żmijewski.

Głównym pomysłodawcą tego niesamowitego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Towarzystwo IMPULS, które będzie je realizować przy wsparciu finansowym Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.

Bieganie to najbardziej dynamicznie rozwijający się sport w Polsce. Więcej – bieganie to styl życia. Biegać może każdy, dzieci, młodzież, ludzie zaawansowani wiekowo czy też osoby niepełnosprawne Tu nie ma żadnych barier. Tym razem biegacze będą mogli zmierzyć się ze swoimi rywalami na terenie powiatu skarżyskiego.

Biuro zawodów mieścić się będzie w budynku ZST ul. Tysiąclecia 22 w Skarżysku-Kamiennej i będzie czynne 12.11.2016 – w godz. 09.00-14.00. W budynku szkoły też będzie udostępniona szatnia dla zawodników.

Zgłoszenia należy dokonywać drogą elektroniczną pod adresem  https://www.czasomierzyk.pl/zapisy2016/ipowiatowybiegniepodleglosciowy a także w dniu zawodów w biurze organizatora od godz. 9.00 do 11.00 rano.

Potwierdzeniem udziału będzie wpłata wymaganej kwoty w terminie 7 dni od momentu zgłoszenia elektronicznego. W przypadku braku opłaty zgłoszenie będzie traktowane jako nieaktualne. Opłata wpisowego wynosi 30 zł (w dniu zawodów – 40 zł)

Każdy uczestnik przed biegiem otrzyma: numer startowy  z chipem oraz koszulkę biegową z okolicznościowym nadrukiem. Natomiast po zakończeniu biegu otrzyma: pamiątkowy medal okolicznościowy i gorący posiłek.

Ponadto organizatorzy przewidzieli w klasyfikacji generalnej nagrody rzeczowe: trzy w kategorii Kobiet i trzy w kategorii mężczyzn. Dodatkowo każdy włodarz gminy należącej do powiatu skarżyskiego nagrodzi najlepszą biegaczkę i biegacza ze swojej gminy. W to niecodzienne w naszym powiecie wydarzenie sportowe zapowiedziało swój udział już kilka skarżyskich firm. Jako sponsorzy ufundują oni dla uczestników biegu atrakcyjne nagrody. Czekamy na innych.

Biegacze wyruszą w trasę sprzed Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Tysiąclecia 22 punktualnie o godz. 12.00.

plakat_bieg1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: www.skarzysko.powiat.pl

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img