79-latka padła ofiarą oszustów

W miniony piątek na terenie Skarżyska- Kamiennej doszło do oszustwa „na policjanta”. W wyniku tego zdarzenia 79-lenia mieszkanka miasta straciła oszczędności swojego życia. Apelujemy o ostrożność i rozsądek. Nigdy nie przekazujmy nieznajomym osobom pieniędzy i wartościowych rzeczy.

Do tego zdarzenia doszło w miniony piątek na osiedlu Dolna Kamienna w Skarżysku- Kamiennej. Do 79-letniej kobiety dodzwonił się mężczyzna, który przedstawił się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Oszust poinformował, że funkcjonariusze prowadzą dochodzenie w sprawie przestępstw i że jest planowany napad na dom kobiety. Fałszywy policjant zapytał pokrzywdzoną czy pomoże mu w schwytaniu sprawców. Kiedy seniorka zgodziła się, dzwoniący mężczyzna polecił kobiecie spakować w reklamówkę wszystkie pieniądze jakie posiada w domu oraz wartościowe rzeczy, aby nie zostały skradzione w wyniku rzekomego napadu. Następnie oszust poinformował, że po pieniądze przyjdą nieumundurowane policjantki, które zabezpieczą reklamówkę. Niedługo po tym, 79-latka wyszła z domu i kilka posesji dalej przekazała dwóm kobietom pieniądze oraz biżuterię. To jednak nie wszystko.

Seniorka odebrała kolejny telefon od fałszywego policjanta, który poinformował dodatkowo, że funkcjonariusze prowadzą również akcję wymierzoną w nieuczciwe kasjerki w banku, które okradają klientów. W tym celu poprosił kobietę, aby udała się do swojej placówki bankowej i wypłaciła pieniądze, aby stróże prawa mogli pobrać odciski palców nieuczciwej kasjerki. 79-latka została przy tym zapewniona przez oszusta, że pieniądze które będzie wypłacać nie będą pochodziły z jej konta, lecz z konta centralnego biura śledczego. Ponadto została poinformowana, że poprzednio przekazane pieniądze oraz biżuteria zostaną jej zwrócone zaraz po zakończeniu policyjnych działań. Po tej rozmowie kobieta udała się do banku, wypłaciła pieniądze, a następnie przekazała je oszustowi na jednej z ulic. W ten sposób pokrzywdzona straciła oszczędności życia. Łupem oszustów padły biżuteria oraz pieniądze o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W związku z tym zdarzeniem apelujemy do mieszkańców miasta o rozsądek i ostrożność.

Przypominamy!

Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im gotówki, czy też wartościowych rzeczy.

Drogi mieszkańcu!

Jeżeli odbierzesz podobny telefon, bądź pewny, że to próba oszustwa.

Pamiętaj!

Nigdy nie oddawaj obcym osobom jakichkolwiek pieniędzy.

 

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial