10 marca Dzień Mężczyzny

Prawdziwy mężczyzna to tylko Celt

Do pracy i do miłości

W dniu 10 marca, obchodzony jest na świecie Międzynarodowy Dzień Mężczyzny. Jak podają różne źródła historyczne, Wzorcem prawdziwego mężczyzny jest pradawny Celt, mieszkaniec Szmaragdowej Wyspy.

Praca, która …..

Plemiona celtyckie opanowały technologię pozyskiwania żelaza z rud bagiennych. Przy tak ciężkiej pracy wytopnej, mężczyźni wymachując różnymi narzędziami pracy, wyrabiali sobie oni mięśnie, nadając tym samym specyficzną rzeźbę swojemu ciału, za takim właśnie mężczyzną, tęskniły spragnione ramiona każdej kobiety.

Praca kowalska

Umiejętność wytwarzania żelaza i obróbka kowalska, przyczyniły się w znacznej mierze do sukcesów militarnych celtyckich wojowników uzbrojonych w żelazne miecze i włócznie. Taki właśnie mężczyzna pochodzący z Zielonej Wyspy, najczęściej był obiektem westchnień spragnionej uczuć kobiety. Znajomość kowalstwa pozwoliła także na zreformowanie rolnictwa. Mężczyzna, który ciężko pracował na roli i potrafił utrzymać rodzinę, a częstokroć i wojownik ciężkozbrojny w jednym, to prawdziwy powód do tęsknot i miłosnych rozczuleń.

Jak zatem widać, kobiecy wzór prawdziwego mężczyzny, miał swoje źródło na Szmaragdowej Wyspie. Pięknie wykrojone usta, bystry wzrok i zgrabna sylwetka, to mężczyzna za jakim do dziś tęskni każda kobieta. Taki ktoś, to tylko celtycka płeć męska.

 

Ewa Michałowska -Walkiewicz

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial