18.6 C
Nowy Jork

POZNALIŚMY NAJLEPSZYCH KRYMINALNYCH

Published:

28.04.2017r, poznaliśmy najlepszych policjantów pionu kryminalnego, którzy uczestniczyli w trzydniowych rywalizacjach. Zawody te w województwie świętokrzyskim zostały zorganizowane po raz szesnasty. Finaliści otrzymali gratulacje i nagrody z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Dariusza Augustyniaka, Prokuratora Okręgowego w Kielcach Dariusza Dryjasa oraz Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów Jerzego Kaniewskiego.

Funkcjonariusze o miano najlepszego policjanta, rywalizowali w czterech kategoriach. Na werdykt odnośnie zwycięzców zawodów w 2017 roku oczekiwało w Sielpi trzynaście drużyn dochodzeniowo-śledczych, reprezentujących jednostki ze wszystkich powiatów garnizonu świętokrzyskiego.

Najlepszymi policjantami w szesnastej edycji zawodów okazali się być:

W kategorii policjant dochodzeniowo-śledczy:

1. sierż. szt. Rafał Miernik z KPP w Skarżysku-Kamiennej
2. asp. Agata Kwiecień – Godzwon z KPP w Staszowie
3. mł. asp. Dorota Bielaś z KMP w Kielcach

W kategorii policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą:

1. asp. szt. Krzysztof Opara z KPP w Końskich
2. kom. Marcin Moćko z KMP w Kielcach
3. podkom. Sławomir Skoczylas z KPP w Starachowicach

W kategorii policjant operacyjno-rozpoznawczy:

1. miejsce zajął policjant z KPP w Pińczowie
2. miejsce zajął policjant z KPP w Opatowie
3. miejsce zajął policjant z KMP w Kielcach

W kategorii technik kryminalistyki:

1. sierż. szt. Konrad Borowski z KMP w Kielcach
2. asp. Marcin Domagała z KPP w Pińczowie
3. sierż. szt. Marcin Sinkiewicz z KPP w Końskich

W kategorii drużynowej najlepszymi okazali się policjanci z:

1. Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie
2. Komendy Miejskiej Policji w Kielcach
3. Komendy Powiatowej Policji w Końskich

Przypomnijmy. Konkurs został podzielony na trzy etapy, które odbywały się przez kilka dni. W minionym tygodniu funkcjonariusze musieli wykazać się umiejętnościami strzeleckimi. Trzy dni później  mundurowi zmierzyli się z wymagającym testem wiedzy teoretycznej. Wczoraj od rana prowadzili oni oględziny na miejscu popełnienia przestępstwa. Wielogodzinowa praca w poszukiwaniu najdrobniejszych śladów kryminalistycznych na miejscu zdarzenia, była doskonałym sprawdzianem  dla wszystkich policjantów biorących udział w konkursie. Jak informowaliśmy, zadanie dotyczyło rozwikłania sprawy dotyczącej wysadzenia bankomatu.

Teraz zwycięscy będą reprezentować garnizon świętokrzyski w tożsamych zawodach na szczeblu ogólnopolskim, które odbędą się pod koniec czerwca.

Organizatorem tegorocznego konkursu był Wydział Dochodzeniowo – Śledczy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Patronat honorowy objął przewodniczący Związków Zawodowych NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego.

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach

Mariusz Bodo
Mariusz Bodo
Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Related articles

Recent articles

spot_img