Akademia Biegania Celsium

Uczniowski Klub Sportowy Celsium zaprasza Państwa na V Akademię Biegania „Biegaj z Celsium”, która odbędzie się dnia na 24 maja 2019 r. o godzinie 9:00 Stadionie Miejskim w Skarżysku-Kamiennej. Akademia została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji POLSKA BIEGA.

Będzie to już piąta edycja Akademii organizowanej przez Uczniowski Klub Sportowy Celsium, przy współpracy z Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej oraz skarżyskim Zespołem Szkół Publicznych nr 1. Celem zawodów jest zwiększenie aktywności fizycznej uczniów szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej. Jednoczenie zawody te

przyczyniają się do popularyzacji lekkiej atletyki wśród dzieci oraz rozpowszechniania sportu i rekreacji jako formy aktywnego wypoczynku.

Przygotowaliśmy dla wszystkich startujących zawodników słodki poczęstunek, atrakcyjne nagrody za biegi indywidualne oraz upominki do wylosowania spośród wszystkich startujących zawodników. Klasyfikacji będą objęte także szkoły w rywalizacji drużynowej, a za zajęcie miejsc I-III przewidziane są nagrody. Każdego roku impreza gromadzi na starcie ponad 300 dzieci. To święto sportu na stałe wpisało się w kalendarz skarżyskich imprez biegowych i pokazało, że najmłodsi skarżyszczanie potrafią i chcą biegać. Również w tym roku liczymy na dobrą zabawę i zdrową rywalizację pomiędzy uczestnikami.

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial