Akcja „Znicz 2016”

Skarżyscy policjanci podsumowali zakończoną akcję „Znicz 2016”, której celem było zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa osobom odwiedzającym cmentarze.

Działania rozpoczęły się w piątek i trwały do środy do północy. Każdego dnia na drogach naszego powiatu pracował pełny stan osobowy Wydziału Ruchu Drogowego skarżyskiej komendy wspomagany przez policjantów z innych pionów. Jak co roku, funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych oraz osób odwiedzających cmentarze. W czasie kontroli, policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz sposób przewożenia osób. Funkcjonariusze mieli dużo pracy głównie w pierwszy dzień świąt. Spora liczba pojazdów w rejonach cmentarzy na Łyżwach i na Zachodnim powodowała utrudnienia w ruchu i tworzące się korki. W tych newralgicznych miejscach policjanci kierowali ruchem ręcznie.

W okresie świąt na drogach powiatu skarżyskiego doszło do 19 zdarzeń drogowych, w tym dwóch wypadków, w których jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Do tego tragicznego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek na drodze między miejscowościami Bliżyn i Ubyszów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący audi potrącił 54-letniego pieszego. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców.

W minionym okresie nie odnotowano zdarzeń związanych z kradzieżami w rejonie cmentarzy jak również innych podobnych przestępstw kryminalnych.

źródło: www.skarzysko-kamienna.swietokrzyska.policja.gov.pl

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial