Aleja miniatur

Towarzystwo Literackie Moje Pióro ze Skarżyska – Kamiennej, wybrało się w niedaleką podróż, by zobaczyć Aleję Miniatur w Krajnie. Krajno to niewielka miejscowość województwa świętokrzyskiego, leżąca u stóp klasztoru Świętej Katarzyny. Członkowie wspomnianego Towarzystwa, podczas oglądania pięknych miniatur 27 cudów świata, układali o nich poezję. Była to kolejna atrakcja wycieczkowego wieczoru.

….Gdy wakacji do nas czas zawita
śmiało swym marzeniom upust daj
i do Krajna pod Big Bena wnet pomykaj
czy to czerwiec, czy to lipiec, czy to maj…..
Wiele atrakcji
Na wspomnianej Alei, znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc oryginalnie stworzonych przez naturę. Wszystkie miniatury, które można tu obejrzeć, zostały wykonane w skali 1:25. Szczególnym wyjątkiem jest Bazylika Świętego Piotra w Watykanie, która jako jedyna w świecie została wykonana w skali 1:13. Głównym miejscem całego kompleksu, jest właśnie jeden z najpiękniejszych placów świata, czyli plac św. Piotra.

…Gdy wesoło ci na duszy jedź do Krajna
tam zobaczysz wszystkie cuda świata
dotkniesz Sfinksa, piramidy to nie bajka
ujrzysz to co ci pokaże każda mapa….

Obiekty już nie istniejące
Na tej Alei, uświadczyć można również miniatury nieistniejących już wież World Trade Center, które są wykonane w skali 1:25. Ponadto można zobaczyć tu takie budowle jak : Koloseum, Piramidę Cheopsa, wodospad Niagara, dymiący wulkan Etna, Statuę Wolności i Krzywą Wieżę w Pizie.

…Krzywa Wieża w Pizie też spogląda
zapamiętaj, gdzie katedra Naszej Matki
tam Beduin, który wsiada na wielbłąda
u stóp Word Trade, zapal znicz no i złóż kwiatki…

Redakcja DDSK, miała okazję być zaproszona na wspomniany wieczór poezji, w tym jakże pięknym zakątku świętokrzyskiej ziemi.

100_2761

100_2769

100_2780

100_2781

100_2784

100_2797

Ewa Michałowska – Walkiewicz

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial