23.3 C
Nowy Jork

Ania Polak Blog: 11 sposobów na bycie szczęśliwszym.

Published:

Każdy ma lepsze i gorsze dni. Co zrobić aby poprawić sobie humor ?

smile photo by eflon 2photo by eflon

Przeczytajcie 11 prostych sposobów na bycie szczęśliwszym człowiekiem:

1. DOCENIAJ TO CO MASZ

Badania pokazują, że szczęśliwi akceptują i doceniają to co mają. Pomyśl teraz o tym co dobrego dostałaś od życia. Co lub kto sprawia, że czujesz się lepiej i często do tego wracaj.

2. WYZNACZAJ SOBIE REALNE CELE 

Szczęśliwi ludzie wyznaczają sobie realne cele i poszczególne etapy ich realizacji. Dochodzą do celów małymi krokami nie przejmując się, że coś im nie wychodzi.

3. STARAJ SIĘ NARZEKAĆ

Nawet jeżeli lubisz się wygadać i wypłakać staraj się nie tracić zbyt dużo czasu na narzekanie. Spróbuj wykorzystać ten czas na planowaniu i myśleniu o rzeczach, które Cię motywują.

4. RÓB TO CO LUBISZ

Szczęśliwi ludzie robią, co lubią i lubią to, co robią. I nie robią tego dla pieniędzy czy sławy. Nie ma sensu tkwić w pracy, której nienawidzisz. A jeśli już musisz zacznij planować jak zarabiać na tym co kochasz.

5. ŻYJ TU I TERAZ

Nie skupiaj się na przeszłości, na rzeczach, które poszły nie tak. Nie marz o wyidealizowanej przyszłości lub nie zamartwiaj się tym co się jeszcze nie stało. Szczęśliwi ludzie żyją tu i teraz. Nie czekają na jutro aby stać się szczęśliwym.

6. WYBIERZ SZCZĘŚCIE

Nie bój się weryfikować i zmienić swoich celów. Wyobraź sobie swoje życie jako opowieść, którą można edytować i zmieniać. Doceniaj to, że to możesz mieć wpływ na drogę do celu, który sobie postawiłaś.

7. W GRUPIE RAŹNIEJ

Jeśli chcesz być szczęśliwa, rozwijać osobowość spędzaj czas ze znajomi. A jeśli z różnych powodów nie masz ich zbyt wielu dołącz do jakieś grupy, organizacji czy klubu. Czasami już samo towarzystwo innych osób wystarczy aby sobie poprawić humor.

8. DBAJ O RELACJE

Szczęściem można się zarażać. Dlatego pomyśl o innych. Mimo, że wszyscy jesteśmy inni często poszukujemy tego samego.

9. NIE PORÓWNUJ SIĘ Z INNYMI

Skup się na swoich celach i marzeniach. Nie porównuj się z innymi. To nie ma sensu. Tak jak nie powinno porównywać się z innymi, ważne jest, aby nie martwić się o to, co inni myślą o Tobie. Bądź sobą i niczym i nikim się nie przejmuj.

10. PLANUJ I ORGANIZUJ

Być może czasami zazdrościsz niektórym spontaniczności. Ale nie daj się zwieść. Szczęśliwi ludzie planują i organizują swoje życie. Mają cele i plany ich realizacji.

11. WYBIERZ SZCZĘŚCIE

Wiem, że trudno w to uwierzyć ale dla wielu szczęście to po prostu wybór stanu umysłu. Jeśli chcesz być szczęśliwa po prostu podejmij decyzję. Przeczytaj to wszystko raz jeszcze. staraj się myśleć pozytywnie, doceń to co masz, uwierz w siebie i niczym się nie przejmuj.

Na koniec spróbuj coś może mniej naukowego … ale mojego, przetestowanego.

Uśmiechnij się i wytrzymaj nieprzerwanie przez 1 minutę….

Lepiej? :-)

Related articles

Recent articles

spot_img