26.7 C
Nowy Jork

Ania Polak Blog: Jak zrzucić kilogramy po świętach?

Published:

2 kilogramy tyle średnio tyjemy podczas świąt. Są oczywiście także rekordziści, którzy zobaczą na wadze 5 kilogramów więcej. Co z tym teraz zrobić? Jak zrzucić?

Zaczynamy od dobrej informacji. Kilogramy, które nam przybyły to jeszcze nie tłuszcz. To tzw. glikogen, który wiąże przede wszystkim wodę. Jeśli jednak nic z nim nie zrobimy to po jakimś czasie dodatkowe kilogramy rzeczywiście zamienią się w tłuszcz.

Gorsza informacja jest taka, że drastyczna dieta lub po prostu głodzenie nie pomogą tylko mogą zaszkodzić.

Co więc robić? Zastosować kilka prostych ale przemyślanych zasad.

1. Ogranicz węglowodany
Większość potraw, po które sięgamy podczas świąt, to niezdrowe cukry i węglowodany.

Na kilka dni zrezygnuj z białego pieczywa, wszelkich ciast, rogalików i innych wyrobów na bazie białej mąki, słodkich napojów, słodyczy i owoców, które zawierają dużo cukrów prostych. Zamiast tego jedz pieczywo razowe, najlepiej żytnie, kasze, brązowy ryż i ciemny makaron.

2. Jedz warzywa
Zawierają dużo błonnika, którego w czasie świąt najczęściej jesteśmy pozbawieni lub ograniczeni. Jedzenie sałatki jarzynowej, czasem wręcz pływającej w tłustym majonezie, nie jest wyjściem z sytuacji. W ramach zdrowej diety poświątecznej jedz około 2 szklanek dziennie świeżych warzyw. Możesz je podzielić na mniejsze porcje i spożywać np. 4 razy w ciągu dnia.

 

źródła: fitness,ofeminin,wp.pl,fit,photo: Alan Cleaver

Related articles

Recent articles

spot_img