„Arłamów” od kuchni

W ostatnich kilku dniach nazwa Arłamów była odmieniana przez wszystkie przypadki i we wszystkich stacjach telewizyjnych, radiowych w gazetach i na portalach internetowych. Postanowiliśmy udać się tam by przybliżyć mieszkańcom Skarżyska-Kamiennej to miejsce i samo zdarzenie, które tak zelektryzowało opinię publiczną w ostatnim czasie.

Ośrodek Arłamów został zbudowany w latach 70 -tych w Bieszczadach Wysokich przez ówczesnego premiera z czasów PRL, Piotra Jaroszewicza. Sam projekt ośrodka powstał jeszcze w wcześniej, bo za panowania Władysława Gomułki. W swoim założeniu miało to być ustronne miejsce do spotkań komunistycznych partyjnych elit. Ale w czasie stanu wojennego zostało wykorzystane na miejsce internowania przywódcy Solidarności, Lecha Wałęsy.

Dziś Rezydencja Arłamów to kompleks sportowy, rekreacyjny i wypoczynkowy, obejmujący dwa hotele SPA, halę sportową, dwa boiska piłkarskie, korty tenisowe, wyciągi narciarskie oraz unikatowe pole golfowe. W ośrodku zlokalizowane jest również Muzeum Skarbów Matki Ziemi. Do Arłamowa przybywają nie tylko grupy z zacięciem sportowym, ale również koneserzy polowań, jeździectwa i wędkowania.Ar-amˇw z lotu ptaka

W takich warunkach w Arłamowie przebywała na kilkudniowym zgrupowaniu, polska kadra piłkarzy nożnych. Polska Reprezentacja Piłki Nożnej pod kierunkiem trenera Nawałki przygotowania do Mistrzostw Europy we Francji, Euro 2016, traktuje bardzo poważnie. Stąd też wybór tego miejsca by w ciszy i skupieniu, na wysokości 774 metrów ponad poziomem morza zrealizować ostatni punkt przygotowań przed tą najważniejszą w tym roku piłkarską imprezą. Czy udało się to osiągnąć przekonamy się zapewne już niebawem.

úowcy autografˇw

Łowcy autografów

Pi-karze na rowerach

12 czerwca o godz. 18:00 mecz Polska – Irlandia Północna (Allianz Riviera, Nicea)

16 czerwca o godz. 21:00 mecz Niemcy – Polska (Stade de France, Saint – Denis)

21 czerwca o godz. 18:00 mecz Ukraina – Polska (Stade Velodrome, Marsylia), a dalej czas pokaże.

My ze swej strony trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia, sportowej walki i dotarcia do wielkiego finału.

Grzegorz Małkus

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial