26.7 C
Nowy Jork

Benefis Basi Obary

Published:

Z potrzeby serca

W osiedlowym Klubie Słoneczko w Kielcach, w dniu 23 marca bieżącego roku miała miejsce wystawa malarstwa Barbary Obary. Wystawa ta zatytułowana była „Z potrzeby serca”. Oprócz przepięknych obrazów zaprezentowanych przez artystkę, mogliśmy posłuchać też utworów poetyckich, napisanych przez Barbarę Obarę. Wystawa ta, prezentuje około 50 obrazów artystki, a na niej zobaczyć można portrety, pejzaże, a przede wszystkim ukochane przez Basię kwiaty. 

Słów kilka o Basi

Barbara Obara mieszkanka Skarżyska – Kamiennej, z wykształcenia jest ekonomistką, absolwentką SGH w Warszawie. Z zamiłowania natomiast jest malarką, pisarką i poetką. Potrafi też pięknie śpiewać i gwizdać utwory klasyczne muzyki poważnej. Ze sztuką, Basia obcuje już od najmłodszych lat. Jej dom rodzinny, zawsze był pełen obrazów namalowanych przez starych mistrzów. Podobno mama Basi, również pisała wiersze, malowała i pięknie haftowała. Jak zatem widać,

pasję tworzenia przekazała córce. Barbara Obara pisze wiersze, piosenki i maluje.
Jest samoukiem i tworzy intuicyjnie, ale przede wszystkim czyni to z wielkim optymizmem. Jej obrazy emanują radością i ciepłem. Maluje przede wszystkim kwiaty, ale również nie obcy jej jest pejzaż, portrety i martwa natura.

Wiersze Barbary

Zachwyt osobami bliskimi i fascynację światem, Basia zawiera w poezji. Twórczość poetycka pochłaniaj Basię bez reszty. Barbara Obara brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, uczestniczy w różnych plenerach malarskich a jej prace znajdują się w wielu domach na terenie naszego kraju jak też i za granicą.
Jest zrzeszona w następujących związkach:
-Stowarzyszenie Artystów Plastyków Świętokrzyskich w Kielcach
-Klub Artystów Plastyków w Skarżysku-Kamiennej
-“KAP 69” przy OKK KSM “Miniatura” w Kielcach.
Na wspomnianym benefisie, mogliśmy posłuchać utworów muzycznych wykonywanych przez uczennice Szkoły Muzycznej w Kielcach z klasy skrzypiec, a wiersze były recytowane przez licealistki kieleckie.

 

Ewa Michałowska – Walkiewicz

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img