Bezpieczne ferie w powiecie skarżyskim

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji skarżyskiej komendy prowadzą cykl spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą w ramach „Bezpiecznych Ferii 2018”. Dzisiejsze spotkania były okazją do wręczenia nagród i podsumowania działań ubiegłorocznych w świetlicach środowiskowych w Skarżysku- Kamiennej pn. „Cyfrowo-Fajowo”.

Policjanci skarżyskiej policji prowadzą cykl spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2018”. W trakcie prelekcji przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku w trakcie zabawach zimowych oraz podczas podróży. Dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach, gdzie przy pomocy policjantów tworzą dekalog bezpieczeństwa zimowego. W trakcie spotkań nie zabrakło tematyki bezpieczeństwa w sieci, gdzie przypominano o rozważnym korzystaniu z mediów elektronicznych oraz o ochronie danych osobowych.

Dzisiejsze spotkania są szczególne ze względu na podsumowanie ubiegłorocznego projektu Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku- Kamiennej pod hasłem „Cyfrowo-fajowo”. Przypomnijmy dzielnicowi w roku 2017 odwiedzali świetlice środowiskowe w gminie Skarżysko-Kamienna, gdzie zwracali uwagę na cyberprzemoc, patologie społeczne oraz handel ludźmi. W spotkaniach wzięło udział ponad 200 dzieci. W ramach projektu został ogłoszony konkurs plastyczny, gdzie do komisji konkursowej wpłynęły 42 prace. Dzisiaj nastąpiło wręczanie nagród dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 9 im. Ks. Prof. Włodzimierza Sedlaka oraz w Zespole Szkół Publicznych nr 4 im. Marii Curie Skłodowskiej w Skarżysku- Kamiennej.

Nagrody rzeczowe zostały zakupione w ramach przekazanych funduszy przez gminę Skarżysko-Kamienna. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 

Opr. ASŁ

Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial