28.3 C
Nowy Jork

Bezpieczny i aktywny senior

Published:

Konferencja inaugurująca w naszym regionie program „Bezpieczny i aktywny senior” odbyła się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Spotkaniu przewodniczyła wojewoda Agata Wojtyszek.

Senior po pierwsze musi być bezpieczny i o bezpieczeństwie tym będziemy mówić szeroko. Chodzi o aspekty bezpieczeństwa osobistego, poruszania się po drogach, a także tym związanym ze zdrowiem. Senior musi być także aktywny, bowiem powoduje to lepszą jakość życia. Cel ten pozwala osiągnąć szeroko rozumiana aktywność, począwszy od kulturalnej, na sportowej kończąc. Mamy nadzieję, że do naszej kampanii chętnie włączą się samorządy, a dzięki temu będziemy aktywizować seniorów zarówno w małych, jak i dużych miejscowościach – mówiła wojewoda.

Celem głównym rządowej kampanii „Bezpieczny i aktywny senior” jest podwyższenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat kwestii związanych z bezpieczeństwem oraz aktywnością osób starszych. Uwrażliwienie społeczeństwa na kwestie związane z osobami starszymi pozwoli na wzmocnienie tradycyjnego, społecznie i kulturowo uwarunkowanego, opartego na rodzinnych wartościach obrazu osób starszych w społeczeństwie.

Podczas spotkania w ŚUW, w którym udział wzięli także Stefan Kołucki, dyrektor Departamentu Polityki Senioralnej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Senator RP Krzysztof Słoń, zaprezentowano założenia polityki senioralnej oraz kampanii „Bezpieczny i aktywny senior” w kraju oraz rozmawiano o działaniach profilaktycznych podejmowanych na rzecz osób starszych w aspekcie aktualnych zagrożeń występujących na terenie woj. świętokrzyskiego. Dyskutowano również o ochronie  seniorów przed nieuczciwymi praktykami firm telekomunikacyjnych, działaniach Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rzecz seniorów, roli seniorów w życiu współczesnej rodziny, a także sposobach, w jakie samorządy i organizacje pozarządowe mogą brać udział w aktywizacji seniorów.

źródło: www.kielce.uw.gov.pl

 

Mariusz Bodo
Mariusz Bodo
Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Related articles

Recent articles

spot_img