Bezpieczny weekend Boże Narodzenie

Od 21 do 26 grudnia na drogach całej Polski policjanci prowadzili działania pn. „Bezpieczny weekend Boże Narodzenie”. W powiecie skarżyskim nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym czuwało łącznie 153 stróżów prawa. Mundurowi odnotowali 18 kolizji i ujawnili 5 kierujących pod wpływem alkoholu.

W miarę  spokojnie upłynął długi świąteczny weekend na drogach naszego powiatu. W akcji „Bezpieczny weekend Boże Narodzenie” udział wzięło łącznie 153 policjantów. Mundurowi odnotowali 18 kolizji drogowych i skontrolowali 298 pojazdów mechanicznych. Wykonali blisko 300 badań na zawartość alkoholu, ujawniając przy tym 5 kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Czterech z nich odpowie za popełnienie przestępstw. Ponadto funkcjonariusze za przewinienia w ruchu drogowym wystawili 76 mandatów karnych, sporządzili 9 wniosków o ukaranie do sądu oraz zastosowali 40 pouczeń. Od piątku funkcjonariusze zatrzymali 19 dowodów rejestracyjnych oraz 5 praw jazdy.

Na uwagę zasługuje bezmyślność 47 – latka kierującego motorowerem na krajowej „42”. Mieszkaniec gminy Wąchock był tak pijany, że podczas zatrzymania się do policyjnej kontroli spadł z motoroweru. W jego organizmie znajdowało się blisko 2 promile alkoholu. Podobnie jak pozostali trzej nietrzeźwi kierowcy, za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat za kratkami.

 

Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko – Kamienna

The following two tabs change content below.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial