23.3 C
Nowy Jork

Był rok 1940…

Published:

W sobotę 22 października br. o godz. 12.00 na leśnej polanie u zbiegu ulic Sosnowej i Zwycięzców w Skarżysku-Kamiennej (osiedle Bór) odbędzie się impreza historyczna przygotowana przez Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Skarzysku-Kamiennej wspólnie ze Stowarzyszeniem Towarzystwo IMPULS w ramach projektu „W hołdzie lokalnym bohaterom – Ich życie za naszą wolność” – w 76. rocznicę hitlerowskiego mordu 760 Polaków w lesie na Brzasku”.

Inscenizacja militarna z udziałem grup rekonstrukcyjnych to jeden z głównych punktów imprezy, na którą już dziś wszystkich gorąco zapraszamy. Widowisko historyczne przybliży nam wydarzenia, jakie rozegrały się niespełna 80 lat temu na terenach Powiatu Skarżyskiego w czasie II wojny światowej. Ponadto po rekonstrukcji wszyscy będą mieli możliwość uczestniczyć w ognisku partyzanckim połączonym z gawędą.

Celem imprezy jest m.in. wzbudzenie w młodym pokoleniu wartości patriotycznych, które na co dzień przyświecały naszym przodkom walczącym o Niepodległą oraz zainteresowanie różnych środowisk społecznych i wiekowych historią naszego narodu, a także promowanie postaw patriotycznych.

Zadanie realizowane jest przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej oraz Stowarzyszenie Towarzystwo Impuls, przy wsparciu Związku Strzeleckiego Strzelec, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Rady Osiedla Bór. Projekt „W hołdzie lokalnym bohaterom – Ich życie za naszą wolność” – w 76. rocznicę hitlerowskiego mordu 760 Polaków w lesie na Brzasku” otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej, jest także współfinansowany ze środków budżetu Powiatu Skarżyskiego.

plakat

źródło:www.skarzysko.powiat.pl

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img