18.6 C
Nowy Jork

CBA zatrzymuje

Published:

Były świętokrzyski poseł PSL i obecny prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska – Andrzej P., burmistrz Połańca – Jacek T. i były prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach – Cezary T. zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. W sumie dziś rano aresztowano 5 osób, także przedsiębiorcę Dariusza M. oraz byłego wiceprezesa SSE Starachowice Zdzisława K. poinformowało Radio Kielce

Wszyscy trafili do wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Krakowie, gdzie usłyszeli zarzuty.

Andrzej P. jest podejrzany o przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego w celu uzyskania korzyści majątkowej, powoływanie się na wpływy w instytucji samorządowej i państwowej oraz podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu spraw w tych instytucjach w zamian za korzyść majątkową. Jest to przestępstwo opisane w art. 231 par. 2 i art. 230 par. 1 Kodeksu Karnego.

Z kolei Jackowi T. zarzuca się przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego, w celu uzyskania korzyści majątkowej, w tym organizowanie i przeprowadzenie przetargu z naruszeniem przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami (art. 231 par 2 Kodeksu Karnego).

Cezary T. i Zdzisław K. są podejrzani o przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego w celu uzyskania korzyści majątkowej (art. 231 par. 2 Kodeksu Karnego), a przedsiębiorcy Dariuszowi M. prokurator zarzucił oferowanie Andrzejowi P. korzyści majątkowych w zamian za załatwienie przez niego określonych spraw w instytucji państwowej i samorządowej (art. 230a par. 1 k.k. i 229 par. 1 Kodeksu Karnego).

Więcej Radio Kielce Były poseł PSL – Andrzej P. i burmistrz Połańca zatrzymani przez CBA!

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img