22.1 C
Nowy Jork

Czterej mężczyźni zatrzymani za rozbój

Published:

Skarżyscy policjanci zatrzymali czterech mieszkańców Radomia w wieku od 17 do 32 lat, którzy mogą mieć związek z rozbojem na 62-letniej kobiecie. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych rzeczy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w środę na jednej z ulic miasta. Do 62-letniej kobiety idącej chodnikiem podszedł  mężczyzna, który zaatakował ją gazem łzawiącym, a następnie wyrwał pokrzywdzonej torebkę i uciekł. Łupem rozbójnika padły m. in. portfel z pieniędzmi, zegarek oraz dowód osobisty i karta bankomatowa kobiety.  Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Mundurowi w rozmowie ze świadkami ustalili, że sprawca po zdarzeniu wsiadł do pojazdu marki BMW i odjechał w nieznanym kierunku. Rozpoczęto poszukiwanie auta. W działania zaangażowano funkcjonariuszy pionu kryminalnego oraz wydziału prewencji i ruchu drogowego. Niedługo po tym, kilka ulic dalej, jeden z patroli zauważył opisywany pojazd. Policjanci natychmiast zatrzymali poszukiwane bmw. Wewnątrz znajdowało się czterech mieszkańców Radomia w wieku od 17 do 32 lat. Osoby zostały zatrzymane i przewiezione do komendy. Podczas przeszukania samochodu funkcjonariusze znaleźli m.in. zegarek oraz inne drobne rzeczy należące do pokrzywdzonej 62-latki. Odnaleziona została także jej torebka, która porzucona była na jednej z ulic miasta. Oprócz wymienionych rzeczy znalezionych w pojeździe, mundurowi ujawnili i zabezpieczyli miotacz gazu, którym prawdopodobnie posłużył się sprawca podczas rozboju.

Policjanci podejrzewają, że w zdarzeniu mógł brać udział jeszcze jeden mężczyzna. Trwają czynności zmierzającego do jego zatrzymania oraz odzyskania reszty skradzionych rzeczy.

Za przestępstwo rozboju grozić może kara nawet 12 lat więzienia.

źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img