Czy demokracja jest zagrożona?

Na Sesji Rady Miasta w dniu 31.03.2017r. w porządku obrad znajduje się uchwała o nadaniu nazwy Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, rondu u zbiegu ulic Paryskiej-Metalowców-Norwida. Inicjatorem tej uchwały jest Przewodniczący Pan Leszek Golik (PO),Mikołaj Kwaśniak (PO), Adam Ciok (PiR) oraz Rafał Lewandowski (PiR).

Sprawa nazwy ronda przeniosła się do Internetu i tam padło kilka propozycji nazw min: Rondo Lotników, Kubusia Puchatka, Honorowych Obywateli Miasta Skarżyska-Kamiennej oraz inne. Z Echa Dnia dowiedzieliśmy się, że mieszkańcy również złożyli do przewodniczącego propozycją nazwy ronda tj. imieniem Stanisławy Cichosz – Staszałek ps. „Sława”, sanitariuszki w 3. Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej. Jak dowiedzieliśmy się przewodniczący nie przekazał tej informacji innym radnym. Nie było również żadnych rozmów na temat nadania imienia rondu.

Czyżby przewodniczący obawiał się o losy swojej inicjatywy. Czy nie warto wybór imienia ronda przekazać mieszkańcom Naszego Miasta, choćby w czasie wyboru budżetu obywatelskiego na 2018 rok? Czy 4 radnych PO i PIR jest ważniejszych niż tysiące mieszkańców? A gdzie w tym przypadku demokracja? Może należałoby wezwać Komitet Obrony Demokracji, albo choćby zorganizować jakiś marsz kolor do wyboru.

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial