28.3 C
Nowy Jork

Czy demokracja jest zagrożona?

Published:

Na Sesji Rady Miasta w dniu 31.03.2017r. w porządku obrad znajduje się uchwała o nadaniu nazwy Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, rondu u zbiegu ulic Paryskiej-Metalowców-Norwida. Inicjatorem tej uchwały jest Przewodniczący Pan Leszek Golik (PO),Mikołaj Kwaśniak (PO), Adam Ciok (PiR) oraz Rafał Lewandowski (PiR).

Sprawa nazwy ronda przeniosła się do Internetu i tam padło kilka propozycji nazw min: Rondo Lotników, Kubusia Puchatka, Honorowych Obywateli Miasta Skarżyska-Kamiennej oraz inne. Z Echa Dnia dowiedzieliśmy się, że mieszkańcy również złożyli do przewodniczącego propozycją nazwy ronda tj. imieniem Stanisławy Cichosz – Staszałek ps. „Sława”, sanitariuszki w 3. Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej. Jak dowiedzieliśmy się przewodniczący nie przekazał tej informacji innym radnym. Nie było również żadnych rozmów na temat nadania imienia rondu.

Czyżby przewodniczący obawiał się o losy swojej inicjatywy. Czy nie warto wybór imienia ronda przekazać mieszkańcom Naszego Miasta, choćby w czasie wyboru budżetu obywatelskiego na 2018 rok? Czy 4 radnych PO i PIR jest ważniejszych niż tysiące mieszkańców? A gdzie w tym przypadku demokracja? Może należałoby wezwać Komitet Obrony Demokracji, albo choćby zorganizować jakiś marsz kolor do wyboru.

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img