11.2 C
Nowy Jork

Dlaczego warto się zakochać? Dla zdrowia!

Published:

LOVE

Dlaczego warto się zakochać? Ponieważ w tym okresie:

1. Nie myślisz już tylko o sobie
Kiedy trafia nas strzała Amora przestajemy myśleć „ja, ja, ja”. Odradza się mechanizm związku jaki mieliśmy z matką. Zdaniem naukowców to właśnie on odżywa w każdej naszej relacji miłosnej.

2. Serce pracuje intensywniej
Kiedy się zakochasz mózg wytwarza więcej dopaminy, hormonu szczęścia, odpowiedzialnego za nasze doświadczanie przyjemności, pragnienia i euforii. To wszysko sprawia, że serce w tym okresie bije szybciej i bardzie regularnie.

3. Miłość uzlaleznia
Kiedy się pojawia miłość zwykle ogarnia nas euforia, która jest jak narkotyk. Ciągle pragniemy więcej i więcej. Czyli chemy być jeszcze zdrowsi:-)

4. Zakochani są mniej krytyczni
W tym stanie mniej aktywna staje się kora czołowa, odpowiedzialna za krytycyzm i sceptycyzm. Zakochani wdzią świat przez różowe okulary.

5. Miłość chroni przed stresem
Zdaniem naukowców pocałunek czy trzymanie za rękę regulują ciśnienie krwi i łagodzą ból fizyczny. Gdy jesteśmy zakochani, poprawia się nasz stan zdrowia, bo nie jesteśmy już tak bardzo podatni na stres.

6. Przestajesz się bać
Zakochanie wzmacnia poczucie własnej wartości i pewności siebie. Mózg przestaje reagować strachem na wszystko co niepewne i obce. Pojawia się poczucie zaufania, że jakoś to będzie:-)

 

foto: Candidia.Performa,CCBY

Related articles

Recent articles

spot_img