Dni Patronki Miasta

     W tym roku mija 20 lat od daty gdy Matka Boża Miłosierdzia została uroczyście ogłoszona Patronką naszego Miasta. Dokładnie 12 listopada 1995 roku, nuncjusz apostolski w Polsce abp Józef Kowalczyk ogłosił w Ostrej Bramie dekret Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, który potwierdza Błogosławioną Maryję Dziewicę, wzywaną tytułem „Matki Miłosierdzia” jako Patronkę u Boga miasta Skarżyska-Kamiennej. Od tamtego czasu, co roku miesiąc listopad w naszym mieście upływa pod znakiem wdzięczności i zawierzenia różnych stanów i grup społecznych.  Listopadowe uroczystości          w Sanktuarium Ostrobramskim tym razem będą się odbywać w 29 rocznicę od czasu erygowania parafii Matki Bożej Ostrobramskiej przez ówczesnego pasterza Diecezji Radomskiej, ks. biskupa Edwarda Materskiego.

    Sanktuarium Ostrobramskie jest najwyraźniej szczególnym, w którym opatrzność Boża pozwoliła w tak ekspresowym czasie dokonać tak licznych dzieł, które to miejsce oznaczają wyjątkowym nie tylko dla Skarżyszczan, ale również dla licznych pielgrzymów z kraju i zagranicy. Można by wiele wymieniać dokonań tej szczególnej opatrzności. Niewątpliwie Dom Miłosierdzia, Centrum Ostra Brama, Koronacja Obrazu Matki Bożej Miłosierdzia i w końcu wyniesienie kościoła sanktuaryjnego do godności Bazyliki Mniejszej, są dowodem na to, że w tym miejscu historia toczy się dwa razy szybciej.

    Tegoroczne uroczystości Święta Matki Miłosierdzia rozpoczną się 7 i trwać będą do 21 listopada. Centralne i główne obchody przypadną na:

12 listopada – Procesja Zawierzenia ulicami miasta z kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusa do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Procesji, która rozpocznie się o godz. 17.00 przewodniczył będzie ks. bp. Jan Piotrowski.

16 listopada – Święto Matki Bożej Ostrobramskiej, centralna Msza św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. bp. Henryka Tomasika. Uroczystość będzie transmitowana przez Radio Maryja          i Telewizję Trwam.

Do licznego uczestniczenia w ostrobramskich uroczystościach, serdecznie i gorąco zachęca kustosz sanktuarium ks. Jerzy Karbownik.

uroczystosci listopadowe AFISZ - popr

patronka_skarzysko2

Grzegorz Małkus

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial