Driftował przed marketem. Odpocznie od kierowania

Wyczekiwane długo opady śniegu sprawiły wiele frajdy mieszkańcom powiatu skarżyskiego. Spacery w unikatowej ostatnio zimowej scenerii, rodzinne fotografie na tle zimowej aury, to tylko niektóre przyjemności jakie czerpali skarżyszczanie z obecnej pory roku. Nie wszyscy jednak korzystają z uroków zimy w sposób bezpieczny. Negatywnym przykładem „zaświecili” młodzi kierowcy, którzy driftowali w sobotę na parkingu przed miejscowym marketem.

W sobotę 16 stycznia po południu i wieczorem skarżyscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących niebezpiecznych zachowań kierowców na parkingu przed jednym z lokalnych marketów. Nieodpowiedzialni użytkownicy czterech kółek nie zważali na inne osoby poruszające się po parkingu, wprowadzali swe pojazdu w boczny poślizg i driftowali obok zaparkowanych samochodów. Jakakolwiek utrata panowania nad autem groziła zdarzeniem drogowym.

Kilku amatorów driftu zostało ukaranych mandatami, policjanci sporządzili jeden wniosek o ukaranie do sądu, a 25-latek kierujący audi stracił prawo jazdy. Policjanci apelują o rozsądek, i ostrzegają, że nie będzie taryfy ulgowej dla sprawców takich wykroczeń.

Oprac. JG

Źródło: KPP w Skarżysku-Kamiennej

The following two tabs change content below.

Może Ci się również spodoba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial