Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

Świętują też i najmłodsi
Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z dnia 20 lutego 2004 roku. Celebruje się je między świętami państwowymi: takimi jak 1 maja, zwany Świętem Pracy, jak też 3 Maja dzień ustanowienia Konstytucji polskiej na Sejmie Wielkim w roku 1791. Dnia 2 maja, obchodzony jest też Dzień Polonii zagranicznej.

Dzień wolny od pracy
Prawdziwi polscy patrioci w tym dniu, biorą udział w wielu akademiach i spotkaniach narodowych. Tego dnia właśnie, organizowane są różnego rodzaju akcje i manifestacje patriotyczne. Dla przykładu, w Bytomiu, w dniu 2 maja 2009 roku, ponad 500 osób utworzyło biało-czerwoną flagę z przygotowanych wcześniej i równocześnie uniesionych w górę parasolek. Była to prawdopodobnie największa utworzona flaga w Polsce z okazji Dnia Flagi.

Warto pamiętać
Dnia 2 maja w 1945 roku, polscy żołnierze, zdobywający stolicę hitlerowskich Niemiec, umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa i na Reichstagu. Dzień Flagi właśnie, nawiązuje do tego zdarzenia.

Wychowankowie przedszkola Baby World w Skarżysku- Kamiennej

Grupa przedszkolaków Słoneczka z panią Luizą Krzciuk, przygotowała z okazji Święta Flagi występ, na którym recytowano wiersze patriotyczne. Następnie tańczyli oni z biało- czerwonymi wstęgami, z których ułożyli wielką biało- czerwoną flagę.

Takie właśnie występy od najmłodszych lat uczą dzieci umiłowania do polskości i wyzwalają w nich świadomość narodową. Brawa dla ich wychowawców.

Ewa Michałowska- Walkiewicz

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Możesz również polubić…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial