Eksplozja pozytywnej energii w Starachowicach

W miniony wtorek 29 maja na Stadionie Miejskim w Starachowicach odbył się po raz drugi Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Patronat na Turniejem objął Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek. W tym roku wystartowało 13 drużyn z całego województwa w tym trzy drużyny żeńskie. Razem 120 zawodników. Jak zawsze w Olimpiadach Specjalnych najważniejszą częścią jest Ceremonia Otwarcia. Jest defilada ekip, hymn, flaga i przysięga składana przez zawodnika olimpiad specjalnych. “Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku.” W takim duchu przebiegają wszystkie zawody Olimpiad Specjalnych. Tak tez było w Starachowicach. W ceremonii otwarcia uczestniczy zazwyczaj cały sztab osób przygotowujących zawody. Defilowali zawodnicy z trenerami, medycy z Rybnickiego Sztabu Medycznego, sędziowie z Terenowej Sekcji Sędziów w Skarżysku-Kamiennej, wolontariusze z ZHP, OHP i firmy KARRY oraz Komitet Organizacyjny, a w nim pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starachowicach. Olbrzymia grupa zaangażowanych osób, dzięki której ta impreza miała miejsce właśnie w Starachowicach. Na otwarcie przybyła liczna grupa przedstawicieli władz państwowych i samorządowych z Prezydentem Markiem Materkiem jego zastępcą Jerzym Miśkiewiczem, Starostą Danutą Krępą, przedstawicielem Wojewody Świętokrzyskiego, licznymi dyrektorami jednostek gminnych, komendantami wszystkich służb mundurowych w Starachowicach, przedstawicielami sponsorów oraz Komendantem Wojewódzkim OHP Jackiem Sabatem i prezesami KKS Juventa Starachowice.

Po otwarciu wystąpił zespół Grześki z Jędrzejowa dając sygnał do gier obserwacyjnych, po których wszystkie drużyny zostały podzielone w grupy sprawnościowe. W ten sposób powstały cztery grupy w których rozegrano mecze finałowe. I nie ważne który zespół jakie zajął miejsce, ważne że nikt nie został pokonany. Pokonane zostały własne słabości niepełnosprawnych zawodników, którym towarzyszyła dobra zabawa i miła atmosfera. Na zakończenie każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal i drobny upominek. Każdą imprezę Olimpiad Specjalnych kończy krąg czystych serc. Tym razem został utworzony w rytm piosenki “Nie jesteś inny”, specjalnie napisanej przez Tomka Kordeusza dla Olimpiad Specjalnych, muzykę skomponował Andrzej Śliwa. Nie sposób wymienić wszystkich zaangażowanych w ten dzień eksplodujący pozytywną energią, ale należy wymienić głównych jego bohaterów czyli Kluby Olimpiad Specjalnych: TOP Łagiewniki, TEMPO Jałowęsy, SUPER NOWA Zgórsko, RYWAL Ostrowiec Świętokrzyski, NIEPOKONANI Sandomierz, SZANSA Ostrowiec Świętokrzyski, TORNADO Skarżysko-Kamienna, STRZAŁA Jędrzejów, GROM Busko Zdrój i gospodarz Turnieju ARKA Starachowice. Miejmy nadzieje, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja tej imprezy.

 

The following two tabs change content below.
Grzegorz Małkus

Grzegorz Małkus

Grzegorz Małkus, Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, studia podyplomowe: Zarządzanie Nowoczesną Szkołą - Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Organizacja Pomocy Specjalnej - UJ, Sport Osób Niepełnosprawnych - AWF w Warszawie, Jakość Stanowienia Prawa - Uniwersytet Warszawski.
Grzegorz Małkus

Ostatnie wpisy Grzegorz Małkus (zobacz wszystkie)