Eksplozja pozytywnej energii w Starachowicach

W miniony wtorek 29 maja na Stadionie Miejskim w Starachowicach odbył się po raz drugi Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Patronat na Turniejem objął Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek. W tym roku wystartowało 13 drużyn z całego województwa w tym trzy drużyny żeńskie. Razem 120 zawodników. Jak zawsze w Olimpiadach Specjalnych najważniejszą częścią jest Ceremonia Otwarcia. Jest defilada ekip, hymn, flaga i przysięga składana przez zawodnika olimpiad specjalnych. „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku.” W takim duchu przebiegają wszystkie zawody Olimpiad Specjalnych. Tak tez było w Starachowicach. W ceremonii otwarcia uczestniczy zazwyczaj cały sztab osób przygotowujących zawody. Defilowali zawodnicy z trenerami, medycy z Rybnickiego Sztabu Medycznego, sędziowie z Terenowej Sekcji Sędziów w Skarżysku-Kamiennej, wolontariusze z ZHP, OHP i firmy KARRY oraz Komitet Organizacyjny, a w nim pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starachowicach. Olbrzymia grupa zaangażowanych osób, dzięki której ta impreza miała miejsce właśnie w Starachowicach. Na otwarcie przybyła liczna grupa przedstawicieli władz państwowych i samorządowych z Prezydentem Markiem Materkiem jego zastępcą Jerzym Miśkiewiczem, Starostą Danutą Krępą, przedstawicielem Wojewody Świętokrzyskiego, licznymi dyrektorami jednostek gminnych, komendantami wszystkich służb mundurowych w Starachowicach, przedstawicielami sponsorów oraz Komendantem Wojewódzkim OHP Jackiem Sabatem i prezesami KKS Juventa Starachowice.

Po otwarciu wystąpił zespół Grześki z Jędrzejowa dając sygnał do gier obserwacyjnych, po których wszystkie drużyny zostały podzielone w grupy sprawnościowe. W ten sposób powstały cztery grupy w których rozegrano mecze finałowe. I nie ważne który zespół jakie zajął miejsce, ważne że nikt nie został pokonany. Pokonane zostały własne słabości niepełnosprawnych zawodników, którym towarzyszyła dobra zabawa i miła atmosfera. Na zakończenie każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal i drobny upominek. Każdą imprezę Olimpiad Specjalnych kończy krąg czystych serc. Tym razem został utworzony w rytm piosenki „Nie jesteś inny”, specjalnie napisanej przez Tomka Kordeusza dla Olimpiad Specjalnych, muzykę skomponował Andrzej Śliwa. Nie sposób wymienić wszystkich zaangażowanych w ten dzień eksplodujący pozytywną energią, ale należy wymienić głównych jego bohaterów czyli Kluby Olimpiad Specjalnych: TOP Łagiewniki, TEMPO Jałowęsy, SUPER NOWA Zgórsko, RYWAL Ostrowiec Świętokrzyski, NIEPOKONANI Sandomierz, SZANSA Ostrowiec Świętokrzyski, TORNADO Skarżysko-Kamienna, STRZAŁA Jędrzejów, GROM Busko Zdrój i gospodarz Turnieju ARKA Starachowice. Miejmy nadzieje, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja tej imprezy.

 

The following two tabs change content below.

Grzegorz Małkus

Grzegorz Małkus, Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, studia podyplomowe: Zarządzanie Nowoczesną Szkołą - Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Organizacja Pomocy Specjalnej - UJ, Sport Osób Niepełnosprawnych - AWF w Warszawie, Jakość Stanowienia Prawa - Uniwersytet Warszawski.

Ostatnie wpisy Grzegorz Małkus (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial