Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku- Kamiennej w ramach inicjatywy „Handel ludźmi to nie fikcja…Stop cyberprzemocy” od września prowadzą cykl spotkań z uczniami na terenie powiatu skarżyskiego. W zajęciach edukacyjnych uczestniczyło już blisko 800 uczniów. Skarżyska komenda w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” w sposób szczególny przypomina o trwającym Europejskim Dniu Przeciwko Handlowi Ludźmi.

Od września funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku- Kamiennej spotkali się z blisko 800 uczniami szkół podstawowych na terenie powiatu. Policjanci odwiedzili m. in.  Szkołę Podstawową nr 3 w Skarżysku- Kamiennej, Szkołę Podstawową w Bliżynie, Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Suchedniowie, Szkołę Podstawową nr 13 w Skarżysku- Kamiennej, Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych i Gimnazjum nr 2 w Skarżysku- Kamiennej. W trakcie zajęć policjanci wskazywali na zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu, gdzie szczególną uwagę poświęcali tematowi ochrony własnej prywatności w sieci. W trakcie prelekcji omawiali pojęcie cyberprzemocy oraz wskazywali na konsekwencje prawne związane z tym zjawiskiem. Ponadto uczestnicy spotkań dowiedzieli się czym jest proceder handlu ludźmi i jak się przed nim ustrzec. Prowadzone prelekcje z wykorzystaniem filmów edukacyjnych i prezentacji multimedialnych nie rzadko kończyły się żywą dyskusją, co świadczy o dużym zainteresowaniu prezentowanymi treściami. Ostanie ze spotkań w Zespole Szkół Technicznych i w Szkole Podstawowej nr 8 w Skarżysku- Kamiennej  wpisują się szczególnie w Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi o czym przypomina trwająca kampania MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”.

Trwające działania mają na celu zapobieganie przestępczości wśród nieletnich oraz zwróceniem uwagi na własne bezpieczeństwo.

Opr. ASŁ

Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial