Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku- Kamiennej w ramach inicjatywy „Handel ludźmi to nie fikcja…Stop cyberprzemocy” od września prowadzą cykl spotkań z uczniami na terenie powiatu skarżyskiego. W zajęciach edukacyjnych uczestniczyło już blisko 800 uczniów. Skarżyska komenda w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” w sposób szczególny przypomina o trwającym Europejskim Dniu Przeciwko Handlowi Ludźmi.

Od września funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku- Kamiennej spotkali się z blisko 800 uczniami szkół podstawowych na terenie powiatu. Policjanci odwiedzili m. in.  Szkołę Podstawową nr 3 w Skarżysku- Kamiennej, Szkołę Podstawową w Bliżynie, Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Suchedniowie, Szkołę Podstawową nr 13 w Skarżysku- Kamiennej, Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych i Gimnazjum nr 2 w Skarżysku- Kamiennej. W trakcie zajęć policjanci wskazywali na zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu, gdzie szczególną uwagę poświęcali tematowi ochrony własnej prywatności w sieci. W trakcie prelekcji omawiali pojęcie cyberprzemocy oraz wskazywali na konsekwencje prawne związane z tym zjawiskiem. Ponadto uczestnicy spotkań dowiedzieli się czym jest proceder handlu ludźmi i jak się przed nim ustrzec. Prowadzone prelekcje z wykorzystaniem filmów edukacyjnych i prezentacji multimedialnych nie rzadko kończyły się żywą dyskusją, co świadczy o dużym zainteresowaniu prezentowanymi treściami. Ostanie ze spotkań w Zespole Szkół Technicznych i w Szkole Podstawowej nr 8 w Skarżysku- Kamiennej  wpisują się szczególnie w Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi o czym przypomina trwająca kampania MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”.

Trwające działania mają na celu zapobieganie przestępczości wśród nieletnich oraz zwróceniem uwagi na własne bezpieczeństwo.

Opr. ASŁ

Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial