23.3 C
Nowy Jork

FESTIWAL WDZIĘCZNEJ RADOŚCI

Published:

skarzysko_festiwal_1

 

      Integracyjny Festiwal Muzyką do nieba już na trwałe wpisał się do kalendarza imprez kulturalnych w Skarżysku-Kamiennej. Znalazł grono zwolenników i swoich wiernych odbiorców. Osiem lat temu wielu twierdziło, że jego katolicki charakter i propagowane chrześcijańskie wartości nie znajdą odbiorców w naszym mieście. A jednak stało się inaczej. Z roku na rok Festiwal się rozwija, są stali mecenasi, przybywa artystów amatorów         i zawsze jest gwiazda dużego formatu.

Zb. Wodecki-1                                            Zbigniew Wodecki

30 maja br. na „błoniach ostrobramskich” byliśmy świadkami muzycznej eksplozji pozytywnych emocji. Emocji niosących radość z faktu spotkania wspólnoty jednoczącej się wokół katolickich wartości. Każdy z uczestników tego wydarzenia, miał okazję do uwielbienia Pana Boga śpiewem, graniem, tańcem, słuchaniem, ale przede wszystkim modlitwą i życzliwym uśmiechem. Tradycyjnie w programie Festiwalu była część składająca się z prezentacji dorobku osób niepełnosprawnych. Część konkursowa z udziałem, w przeważającej większości, pięknej i utalentowanej muzycznie młodzieży skarżyskich placówek oświatowych oraz część koncertowa.

SP 5-1                                          Szkoła Podstawowa Nr 5 w Skarżysku-Kamiennej

          Stali uczestnicy Festiwalu twierdzą, że tegoroczny był najlepszy. Biorąc pod uwagę poziom artystyczny konkursowych prezentacji, wielorakość atrakcji, wartość nagród, ponad tysięczny udział publiczności i niepowtarzalny występ Zbigniewa Wodeckiego to faktycznie trudno się nie zgodzić z tym twierdzeniem. Dla organizatorów Festiwalu najistotniejszą jego częścią jest ta konkursowa. W tym roku 19-tu wykonawców w trzech kategoriach przedstawiło pod ocenę jury swoje prezentacje. W kategorii Szkoły Podstawowe, pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 5, a wyróżnienia uzyskały: Schola Ostrobramska, Klaudia Gralec i Małgorzata Pukowska. W kategorii Zespoły i schole ponadpodstawowe, pierwsze miejsce uzyskała zespół wokalno-instrumentalny „Asumpt”, a drugie schola „Fidelis”. Natomiast w kategorii Soliści, pierwsze miejsce zdobyła Natalia Żak, drugie miejsce dwaj wykonawcy: Weronika Fornal i Krzysztof Kasiński, natomiast na trzecim miejscu skwalifikowano Małgorzatę Sawina i Rafała Błach. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż stałym Mecenasem Integracyjnego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „Muzyką do nieba”, jest firma „Wtórpol” pana Leszka Wojteczka.

Natalia Żak-1                                          Natalia Żak – laureatka w kategorii soliści.

Grzegorz Małkus

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img