Fundacja “Daj Szansę” podpisała umowy ze stypendystami

Trzydziestu uczniów otrzymało od Fundacji “Daj Szansę” stypendia na łączną kwotę 55 tys. zł. na rok szkolny 2017/2018. To kolejny, już siedemnasty rok, od kiedy Fundacja wspiera m.in. stypendiami uzdolnioną  młodzież z terenu powiatu skarżyskiego lub uczęszczających do tutejszych szkół. Być stypendystą Fundacji “Daj Szansę” to wyróżnienie. Otrzymanie stypendium od “Daj Szansę” jest możliwe dzięki zaufaniu i wsparciu darczyńców, którzy wierzą w idee wspierania młodych zdolnych ludzi, ułatwiając im w ten sposób rozwój talentów. W środę 15 listopada br. stypendyści podpisali umowy stypendialne w ramach których będą mięli wypłacane przez okres 10 miesięcy stypendia (od września 2017 r. do czerwca 2018 r.). W spotkaniu ze stypendystami uczestniczyli członkowie zarządu Fundacji “Daj Szansę” oraz przedstawiciel Rady Nadzorczej Fundacji pan Jerzy Żmijewski, który wyraził podziękowania dla Darczyńców wspierających rozwój utalentowanych stypendystów.       

Zarząd Fundacji w roku szkolnym 2017/2018 realizuje trzy programy stypendialne: Program Stypendiów Naukowo-Socjalnych „Żaczek”, Program  Stypendiów Artystycznych i Program  Stypendiów Sportowych.

Stypendia otrzymało 30 uczniów, w tym najwięcej, bo 24 uczniów to stypendyści stypendiów naukowo-socjalnych “Żaczek”, trzy osoby będą pobierać stypendia artystyczne i także trzy – sportowe.

– Na realizację tych stypendiów przeznaczyliśmy w tym roku łączną kwotę 55.000 zł. Fundacja na ten cel pozyskała środki z Funduszu Rodziny Gavellów przy Fundacji im. S. Batorego,  z  odpisu 1 % podatku dochodowego, z darowizn m.in. Pana Leszka Wojteczka, radnych powiatu i miasta – informuje Joanna Wężyk prezes Fundacji.

– Stypendia Fundacji “Daj Szansę” przyznawane są osobom wyróżniającym się zdolnościami, talentami i umiejętnościami w różnych dziedzinach – naukowych, artystycznych czy sportowych. Dziś ze stypendystami podpisujemy umowy, które przyznają stypendia, ale także określają obowiązki stypendysty – dodaje prezes Fundacji.

A wśród tych obowiązków są m.in. udział w imprezach i akcjach charytatywnych organizowanych przez Fundację, promowanie w środowisku programów stypendialnych oraz  działalności “Daj Szansę”, a także pozyskiwanie funduszy na programy stypendialne w ramach 1%, kwest i aukcji.

Zgodnie z tradycją Fundacji “Daj Szansę” oficjalne, uroczyste wręczenie stypendystom stypendiów odbędzie się podczas najbliższego 41. Koncertu Charytatywnego 25 listopada 2017 r. o godz. 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Skarżysku-Kamiennej. Będzie to wyjątkowy koncert znanych i lubianych utworów muzycznych prosto z sal operowych, filharmonicznych i estrady w wykonaniu Artystów SCENY GWIAZD.

Stypendia z Programu Żaczek otrzymali:

1 Bogusiewicz Katarzyna I LO
2 Cieślak Paulina V LO w Kielcach
3 Ciura Ewelina I LO
4 Drabik Jakub ZST
5 Dwojak Izabela ZSE
6 Gołosz Oliwia II LO
7 Górecka Gabriela II LO
8 Górniak Julia I LO
9 Kabała Dawid ZSE
10 Kijak Jakub II LO
11 Kolano Juliusz II LO
12 Krzemińska Urszula I LO
13 Kuszewska Aleksandra II LO
14 Kuszewska Magdalena I LO
15 Lisowska Izabela ZST
16 Magiera Łukasz ZST
17 Malinowska Dominika II LO
18 Nowaczkiewicz Natalia I LO
19 Pajdo Agata I LO
20 Papiewski Bartosz I LO
21 Półtorak Marta II LO
22 Tuśnio Ewelina I LO
23 Zagórska Aleksandra LO im. Św. Jadwigi w Kielcach
24 Zych Angelika I LO

 

Stypendia artystyczne otrzymali:

1. Emilia Gadecka PSM I St. w Skarżysku-Kamiennej – SP nr 9 w Skarżysku
2. Izabela Kobierska PSM I St. w Skarżysku-Kamiennej – II LO w Skarżysku
3. Aleks Kulita PSM I St. w Skarżysku-Kamiennej – SP nr 13 w Skarżysku

Stypendia sportowe otrzymali:

1. Albert Malik SKSW „Kyokushin-Karate” – SP nr 13 w Skarżysku-Kam
2. Amelia Suwara STS Skarżysko – Gimnazjum nr 1 w Skarżysku-Kam
3. Zuzanna Ziomek STS Skarżysko – SP nr 13 w Skarżysku-Kam

 

 

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial