Gdy coś zgubisz, gdzie szukać pomocy ?

W dniu 21.06.2015r weszła w życie nowa ustawa o rzeczach znalezionych.

Prowadzenie postępowania w sprawach zawiadomień o znalezieniu rzeczy, przyjmowania i przechowywania rzeczy znalezionych oraz poszukiwania osób uprawnionych do ich odbioru należy do zadań właściwego Starosty.

W powiecie skarżyskim za rzeczy znalezione odpowiada Wydział Organizacyjny i Spraw Obywatelskich w Starostwie Powiatowym przy ul. Konarskiego 20. Wydział mieści się na drugim piętrze Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej pok. 210,211,212, tel 41-39-53-007.

Wykaz rzeczy zagubionych umieszczony jest na tablicy informacyjnej Starostwa, a także na stronie internetowej BIP. www.powiat.skarzyski.lo.pl

Zgodnie z zapisami ustawy Starosta ma obowiązek przechowywać zguby prze 1 rok, po tym czasie może wystąpić do sądu rejonowego z wnioskiem o zarządzenie sprzedaży w drodze licytacji publicznej , która odbywa się zgodnie z zapisami ustawy Kodeksu postępowania cywilnego o egzekucji z ruchomości.

Rzeczy znalezione w naszym Starostwie to głównie: rowery, torby, plecaki, telefony i klucze.

Z ciekawostek: atrapa broni palnej, siekiera, taczka, pałki gumowe.

W sprawie rzeczy znalezionych można dowiadywać się w czasie pracy Starostwa tj w poniedziałek od 8°° do 16°°, a od wtorku do piątku od 7³° do 15³°.

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial