22.1 C
Nowy Jork

Gdy w sercu gra muzyka

Published:

12 września w Kieleckim Centrum Kultury przy ulicy Ściegiennego odbyło się rozstrzygnięcie wojewódzkiego poziomu XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Warszawie pod nazwą „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Tegoroczny Konkurs nosił tytuł „Gdy w sercu gra muzyka” i był przeprowadzony w 4 kategoriach: Malarstwo i witraż, Grafika i rysunek, Tkanina i aplikacja oraz Rzeźba. Łącznie zostało nagrodzonych 19 prac, które zostały przesłane na ogólnopolski poziom konkursu do warszawskiego PFRON. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych prac dominowały te nadesłane z Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy w Starachowicach, Włoszczowie i Sandomierzu. Oprawę artystyczną imprezy wykonały również osoby z niepełnosprawnością prezentując min. impresję taneczno-muzyczną pt. „ Od ziarenka do bochenka”. Jedną z wyróżnionych prac jest praca mieszkanki Środowiskowego Domu Samopomocy Krystyny Uliasz ze Starachowic. Niestety samych prac nie zdołaliśmy zaprezentować, gdyż jak wspomnieliśmy wszystkie nagrodzone pojechały już do Warszawy.

img_6786 img_6788 img_6788 img_6816 img_6819 img_6818 img_6815 img_6813 img_6810 img_6808 img_6806 img_6822 img_6822 img_6805

Grzegorz Małkus
Grzegorz Małkus
Grzegorz Małkus, Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, studia podyplomowe: Zarządzanie Nowoczesną Szkołą - Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Organizacja Pomocy Specjalnej - UJ, Sport Osób Niepełnosprawnych - AWF w Warszawie, Jakość Stanowienia Prawa - Uniwersytet Warszawski.

Related articles

Recent articles

spot_img