Gdzie jest obiecane 1000 miejsc pracy ? – Część I

W czasie kampanii Prezydent Krönig obiecywał 1000 miejsc pracy. Od wyborów minęło 18 miesięcy postanowiliśmy sprawdzić na jakim etapie jest priorytetowa obietnica Prezydenta.

Pierwszymi decyzjami Prezydenta były zwolnienia dyrektorów jednostek podległych gminie związanych z byłym Prezydentem Romanem Wojcieszkiem oraz z Prawem i Sprawiedliwością. Konrad Krönig  nie oceniał ich dotychczasowej pracy, ani nie brał pod uwagę ich kwalifikacji, poza Panią Bożena Bętkowską dyrektor MOPS ( członkini PO) oraz Panią Iwona Kowaleską Dyrektorka Biblioteki Miejskiej, pracę stracili wszyscy dyrektorzy jednostek podległych i spółek miejskich.
Pracę stracili również pracownicy niższego szczebla w Urzędzie Miasta, MKS, MCK po kilka osób, ZZK (poprzez likwidacje straciło kilkanaście osób), Straż Miejska ( poprzez likwidację odeszło z pracy 9 osób).
Kolejnym krokiem Prezydenta była reforma oświaty, która miała przynieść wielomilionowe oszczędności. Zlikwidowano Gimnazjum nr 3 i 4 oraz Szkołę Podstawową nr 9 ( Co ciekawe zarówno w Gimnazjum nr 3 jak i w Szkole Podstawowej nr 9 dyrektorkami były osoby związane z Prawem i Sprawiedliwością). Ostatecznie Sp. nr 9 i G nr 4 przejęły stowarzyszenia. Reforma oświaty to również utrata pracy przez kilkanaście osób.
Tak mówił Konrad Kroning w czasie kampanii wyborczej w sprawie gimnazjum nr 4

Jeśli zostanę prezydentem Skarżyska-Kamiennej to ta szkoła nie zostanie zlikwidowana. Powiem szczerze, że nawet jeśli byśmy próbowali, jeśli ktoś miałby zagłosować za likwidacją tej szkoły w tym momencie to podejrzewam, ze nie było by zgody kuratora w tym zakresie. Więc o to naprawdę nie musicie się martwić – mówił wtedy Krönig
źródło www.tsk24.pl

Mimo zapowiadanych przez prezydenta zwolnień i reform związanych z zadłużeniem miasta sytuacja kadrowa powinna ulec zmniejszeniu, a jak jest w rzeczywistości sprawdźmy.

UM zatrudnienie na grudzień 2014 wynosiło 157 osób, a na koniec grudnia 2015 r. – 174 osoby,

MKS zatrudniono 17 nowych osób obecnie poprzez likwidację kursów do gmin ościennych zapowiadane są zwolnienia około 20 osób,
MPWiK zatrudniono 12 nowych osób stan na marzec 2016,
Muzeum Orła Białego wzrost zatrudnienia o 6 osób.
Jak dowiedziała się nasza redakcja nastąpił wzrost zatrudnienia w każdej jednostce.

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial