GROZIŁ, ŻE ZROBI SOBIE KRZYWDĘ

Skarżyscy policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Skarżyska- Kamiennej podejrzewanego m. in. o kradzieże oraz udzielanie narkotyków. Nastolatek tuż przed zatrzymaniem schował się na strychu domu z nożem w ręku. Mówił funkcjonariuszom, że zrobi sobie krzywdę. W wyniku sprawnie przeprowadzonych przez policjantów negocjacji, sprawca oddał się w ręce mundurowych.

W miniona środę skarżyscy kryminalni udali się na jedną z posesji w Skarżysku- Kamiennej podejrzewając, że może tam przebywać 17-latek podejrzewany o liczne przestępstwa. Jak się okazało, nie mylili się. Tuż przed wejściem funkcjonariuszy do domu młody mężczyzna wbiegł jednak na strych, a następnie powiedział policjantom, że zrobi sobie krzywdę. Sytuacja była poważna. 17-latek miał w ręku nóż. Policjanci przystąpili do negocjacji. W między czasie powiadomione zostało pogotowie ratunkowe, które natychmiast przyjechało na miejsce. Na szczęście prowadzone rozmowy okazały się skuteczne. 17-latek oddał się w ręce policjantów. Dzięki profesjonalnym i sprawnym działaniom mundurowych, nie doszło do żadnej tragedii.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Podejrzewany jest m. in. o trzy kradzieże, wybicie szyb na jednej z posesji oraz udzielanie narkotyków. Grozić mu może kara nawet 5 lat więzienia.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial