Groźny wypadek w Suchedniowie

24 lipca 2017 r. ok. godziny 14:30, na ul. Fabrycznej w Suchedniowie doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Volkswagen Polo oraz ciężarowego Iveco przewożącego węgiel. W wyniku zdarzenia poszkodowany został 81 letni kierowca Volkswagena, który doznał złamania nogi i prawdopodobnie uszkodzenia miednicy. Strażacy wraz z zespołem ratownictwa medycznego udzielili rannemu mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na wsparciu psychicznym, założeniu kołnierza ortopedycznego i przetransportowaniu poszkodowanego z rozbitego samochodu do karetki. Kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń i po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego pozostał na miejscu wypadku. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach i dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły na jezdnię. Po zakończeniu działań ratowniczych oraz czynności operacyjnych prowadzonych przez Policję uszkodzony samochód osobowy został zabrany przez pomoc drogową, a ciężarowy odjechał na pobliski parking.
Strażacy przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pamiętajmy że są wakacje więc liczba użytkowników pojazdów na drogach jest większa.

Opracował: mł. bryg. Michał Ślusarczyk, KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: mł. kpt. Piotr Strzelecki, KP PSP Skarżysko-Kamienna

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial