Hucpa – czy lekceważenie obowiązków radnego?

15 czerwca  odbyła się sesja, a raczej miała się odbyć, gdyż ze względu na brak kworum sesja nie mogła być procedowana. Sesję zwołali radni opozycji, tematem miała być sytuacja w miejskich spółkach tj. MKS i MUK. Obie spółki są na granicy bankructwa. Obecnie w spółce MKS dochodzenie prowadzi prokuratura. Dwukrotnie były też próby odwołania prezesa z funkcji. To są poważne problemy, o których nie chce mówić prezydent Krönig. Radni koalicji czyli: Bogusław Ciok, Adam Ciok, Marek Gąska, Paweł Krupa, Mikołaj Kwaśniak, Rafał Lewandowski, Krystyna Górnaś Salata, Juliusz Bilski, Grzegorz Wiśniewski, Janusz Ordyński i Henryk Piętak nie zjawili się na sesji. Czy było to polecenie Konrada Kröniga?

Mało tego przewodniczący Leszek Golik nie rozpoczął sesji ze względu na brak kworum powołując się na art. 39 statutu gminy. Zapomniał, że jest art. 41 statutu który mówi, że należy odtworzyć sesję następnie stwierdzić kworum i dopiero w tym momencie w przypadku braku kworum zamknąć sesję.

Po co taki fortel w wykonaniu przewodniczącego, tylko po to by radnym koalicji prezydenta nie potrąć z diety 1/10 (brak obecność na sesji i komisji).

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial