II FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY KUDŁATEJ POMOCY

W skarżyskim Hufcu Pracy zakończyła się właśnie akcja pod nazwą Wielka Orkiestra Kudłatej Pomocy. Po raz kolejny uczestnicy OHP zadbali o to, by bezdomne psy  ze schroniska „Baros” w Suchedniowie otrzymały koce i karmę. Tym razem partnerem OHP byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Skarżysku – Kamiennej oraz przedszkolaki.

17 listopada delegacja uczestników OHP z komendantem Marzeną Zajączkowską oraz wychowawcą Justyną Warwas i delegacja wolontariuszy z SP nr 2 przekazała schronisku zebrane dary. Przewodnikiem po schronisku była pani Anna Moroz, która opowiedziała młodzieży o znajdujących się w nim zwierzakach. Psiaki z zainteresowaniem podbiegały do siatki, by przyjrzeć się odwiedzającym i przywitać ich machając żwawo ogonkami. Dla młodzieży było to bardzo wzruszające przeżycie.

Akcja skarżyskiego Hufca spotkała się z dużym odzewem nie tylko wśród młodzieży, ale również wśród mieszkańców Skarżyska. Znaczącą rolę w propagowaniu akcji odegrały dwa internetowe portale informacyjne TSK 24 i „Dzień Dobry Skarżysko” oraz  gazety „Echo Dnia” i „Tygodnik Skarżyski”, które przejęły nad akcją patronat medialny. Dużym wsparciem było przekazanie przez fundację Eco Textil działającą przy firmie „Wtórpol” 55-kilogramowej paczki kocy.

W efekcie podjętej akcji zebrano kilkadziesiąt kilogramów karmy dla psów oraz mnóstwo kocy, ręczników i pościeli, które zapewnią bezpańskim zwierzakom lepszy byt, szczególnie w nadchodzącym okresie zimowym.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial