III Pielgrzymka Policjantów do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej

W minioną niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej odbyła się msza święta w intencji policjantów diecezji radomskiej. W spotkaniu wzięli udział mundurowi garnizonu świętokrzyskiego oraz mazowieckiego.

W Sanktuarium znajduje się figura św. Michała Archanioła – Patrona Policji. Wczoraj do tego miejsca pielgrzymowali funkcjonariusze z dwóch garnizonów należących do diecezji radomskiej. W nabożeństwie wzięli udział m. in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bednarek, Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka, Wicewojewoda Świętokrzyski Andrzej Bętkowski, Starosta Skarżyski Jerzy Żmijewski. Obecni byli także komendanci powiatowi ze Skarżyska- Kamiennej, Końskich, Lipska, Przysuchy oraz Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. W nabożeństwie wzięły również udział poczty sztandarowe, policyjna kompania honorowa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, rodziny funkcjonariuszy, pracownicy cywilni Policji oraz kapelani komend powiatowych.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów przez delegacje policyjne przy tablicy upamiętniającej mieszkańców Skarżyska zamordowanych w Katyniu. Mszy św. przewodniczył ks. abp Stanisław Nowak z Częstochowy. W liturgii czynnie brali udział m.in. funkcjonariusze z komendy w Skarżysku oraz Przysuchy. Wczorajsze spotkanie było dobrym momentem do wspólnej modlitwy w intencji policjantów, a także pracowników Policji i ich rodzin. Na zakończenie Eucharystii Ks. Biskup zawierzył Pracowników Policji, ich rodziny i miejsca pracy Matce Miłosierdzia.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial