22.1 C
Nowy Jork

Interpelacja – brak odpowiedzi

Published:

mariusz _bodo1
Mariusz Bodo – Radny Skarżyska-Kamiennej

Na grudniowej sesji rady Miasta Skarżyska-Kamiennej złożyłem na piśmie interpelację do Prezydent Konrada Kröniga. Z jej treścią można się zapoznać pod tym linkiem:   Interpelacja Mariusza Bodo – MKS i wodociągi miejskie.

          Niestety nie otrzymałem odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Może Prezydent stwierdził, że odpowiedzi na sesji ustne są wystarczające i tak na pytanie: Panie Prezydencie dlaczego nie uczestniczył Pan w negocjacjach co do kursów autobusów MKS w gminach ościennych ? Odpowiedź brzmiała “To nie prawda mam świadków, że uczestniczyłem w spotkaniach” Jest tylko jedna zasadnicza kwestia w ilu w spotkaniach uczestniczył Pan Prezydent ? Z tego co mi wiadomo takich spotkań było kilkanaście.

Na pytanie: Dlaczego nie dążył Pan do kompromisu w sprawie kurowania autobusów MKS w gminach ościennych ? – brak odpowiedzi.

Na pytanie: Wynikiem braku kursów w gminach sąsiadujących ze Skarżyskiem będzie zwolnienie pracowników MKS w liczbie około 25 a 30 osób. Jak wiemy wiek pracowników MKS to w większości osoby w wieku 50+. Gdzie te osoby znajdą pracę ? Czy znajdą pracę u nowych inwestorów, którym tak wiele czasu Pan im poświęca ? Jest odpowiedź Prezesa Pana Bartosz Iskry co do ilości osób które zostaną zwolnione, ale Prezydent nie odpowiedział gdzie te osoby znajdą pracę.

Na pytanie: Czy nie ma możliwości powrotu do rozmów z gminami ościennymi co do kursów MKS ? – Prezydent odpowiedział, że jest na nie otwarty.

Na pytanie: Mimo ciężkiej sytuacji spółki na którą również przyczynił się Pan Panie Prezydencie gmina nie przekazała dwóch rat subwencji zgodnie z budżetem na rok 2015 r. (jedna rata wysokości 345 tys. zł). Z czego to wynikało ?  Odpowiedzi udzieliła Skarbnik  pani Ewa Pawełczyk:

„My nie płacimy subwencji płacimy faktury i tak np. jedna z faktur ma termin płatności 5 stycznia. Jeżeli będę miała środki na koncie na pewno częściowo dokonam płatności. Dla pozostałych jednostek dotacje przedmiotowe, podmiotowe i środki na działalność wszędzie środki zostały przekazane do wysokości planu z tym, że w sprawozdaniu może to wyglądać trochę inaczej np. MOPS dzisiaj przekazał informacje, że zwraca środki nie wykorzystane w wysokości 40 tys. zł. W związku z tym w sprawozdaniu będzie miał mniejsze środki niż w planie. Jeżeli chodzi o pozostałe jednostki na bieżąco analizujemy zapotrzebowanie. Żadna z jednostek nie będzie miała na koniec roku zobowiązań wymagalnych.”

Na pytanie: Czy nie ma możliwości by autobusy MKS zatrzymywały się na przystanku przy cmentarzu w Skarżysku Kościelnym ? ( autobus i tak przejeżdża w tym kierunku a z autobusu korzystają głównie mieszkańcy Skarżyska). W odpowiedzi od Pana Prezesa MKS podana jest opinia prawna z której wynika, że nie ma możliwości zatrzymywania się na tym przystanku natomiast Pan Prezydent Andrzej Brzeziński na Sesji powiedział: „Posiadam opinie prawną Urzędu Miasta że możemy się zatrzymywać i opinię prawną z MKS, że nie możemy się zatrzymywać. Dlatego będziemy rozmawiać na ten temat. W myśl przepisów ten przystanek jest tak blisko, że nie ma problemu i z mojej strony jest wola i Prezydenta żeby zatrzymywać się na tym przystanku”.

Mariusz Bodo

interpelacja_Page_1

interpelacja_Page_2

interpelacja_Page_3

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img