22.1 C
Nowy Jork

Interpelacja Mariusza Bodo – MKS i wodociągi miejskie

Published:

mariusz _bodo1Proszę o podanie zatrudnienia w MPWiK w Skarżysku-Kamiennej, proszę o podanie stanu na dzień 31.12.2014r, a stan na 31.12.2015r ? Proszę o podanie na jakie stanowiska zostały przyjęte nowe osoby ?
Panie Prezydencie dlaczego nie uczestniczył Pan w negocjacjach co do kursów autobusów MKS w gminach ościennych ?
Dlaczego nie dążył Pan do kompromisu w sprawie kurowania autobusów MKS w gminach ościennych ?
Wynikiem braku kursów w gminach ościennych będzie zwolnienie pracowników MKS w liczbie około 25 a 30 osób. Jak wiemy wiek pracowników MKS to w większości osoby w wieku 50+. Gdzie te osoby znajdą pracę ?  Czy znajdą pracę u nowych inwestorów , którym tak wiele czasu Pan im poświęca?
Ile osób zostanie zwolnionych w MKS należących do związków NSZZ Kierowców , a ile należących do związków NSZZ Solidarność, a ile dotyczyć będzie nowo zatrudnianych osób w MKS w 2015roku ?
Czy nie ma możliwości powrotu do rozmów z gminami ościennymi co do kursów MKS ?

Strata MKS za 10 miesięcy wynosi około 650tys. zł, a do końca roku wyniesie około 750tys.zł. Natomiast wzrost wynagrodzeń za 10 miesięcy wynosi 573140zł +świadczenia na rzecz pracowników 109 822zł co sumując daje kwotę 682962zł. Jak widać gołym okiem, że strata spółki to zatrudnienie nowych osób w spółce 650tys do 680tys. Gdyby nie zbyt pospieszne ruchy Prezesa dziś byłby zysk wysokości 30 tys zł.
Mimo ciężkiej sytuacji spółki na którą również przyczynił się Pan Panie Prezydencie gmina nie przekazała dwóch rat subwencji zgodnie z budżetem na rok 2015r( jedna rata wysokości 345tys. zł). Z czego to wynikało? I czy gmina również nie przekazała pełnej subwencji wynikającej z budżetu na rok 2015 do jednostek podległych i organizacyjnych takich jam MCK, MCSiR, Muzeum Orła Białego, MOPS, CIS, Szkoły, Przedszkola?
Czy nie ma możliwości by autobusy MKS zatrzymywały się na przystanku przy cmentarzu w Skarżysku Kościelnym ? ( autobus i tak przejeżdża w tym kierunku a z autobusu korzystają gównie mieszkańcy Naszego miasta)
Na koniec konkluzja Panie Prezydencie miało być tak pięknie – nocne kursy, nowy tabor, nowoczesne zarządzanie, w okienku TV Damic chwali się Pan z zakupu starych, ale twierdzi , że to są nowe autobusy. A rzeczywistość jest zupełnie inna, jeden z nowo zakupionych autobusów jest przeznaczony na sprzedaż. Pracownicy boja się o pracę a co niektórzy przepracowali tam całe swoje życie i gdzie te obietnice wyborcze Panie Prezydencie ?

Mariusz Bodo

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img