Interpelacje Piotra Brzezińskiego

piotr_brzezinskiZgodnie z przysługującymi uprawnieniami wynikającymi z funkcji Radnego Rady Miasta art. 23 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. Z 2013 r. poz. 594 z późniejszymi zmianami) oraz § 43 ust. 2 Statutu Miasta Skarżyska – Kamiennej, zgłaszam interpelacje w następujących sprawach:

1. Oświetlenia ulicznego
Chciałbym zwrócić szczególną uwagę na oświetlenie ulicy Sezamkowej, a dokładnie odcinek pomiędzy ul. Rejowską, a ul. Spółdzielczą. Jest to odcinek bardzo często uczęszczany przez mieszkańców, m.in. przez dzieci, które uczą się w Zespole Szkół Publicznych nr 1, czy osoby zmierzające na zakupy do osiedlowych marketów. Niestety po zmroku na tym obszarze panuje ciemność z powodu całkowitego braku oświetlenia ulicznego. W związku z powyższym proszę Pana Prezydenta o uwzględnienie prośby mieszkańców i zrealizowanie inwestycji polegającej na budowie oświetlenia ulicznego na wyżej wymienionym fragmencie ulicy Sezamkowej.
Ponadto chciałbym zwrócić uwagę na stan oświetlenia ulicznego w pozostałej części miasta,
a dokładnie na ulicę Metalowców, Armii Krajowej, Sokolą czy Spółdzielczą. Mieszkańcy bardzo często zgłaszają mi fakt braku oświetlenia w tych ciągach ulicznych. W przypadku ulicy Metalowców jest to prawie cała ulica, natomiast przy ul. Armii Krajowej jest to kilka lamp licząc od ronda
w kierunku hali sportowej.
Kolejna sprawa tyczy się czasu załączania oświetlenia ulicznego. Mieszkańcy uskarżają się na zbyt późne zapalanie się lamp ulicznych w stosunku do panującej pory dnia. Poza tym lampy czasami świecą się również w ciągu dnia, co miało miejsce na ul. Pułaskiego.
Mając na uwadze spostrzeżenia i prośby mieszkańców proszę o zajęcie się sprawą oświetlenia ulicznego.

 sezamkowa_1

2. Miejsc parkingowych przy ul. Sezamkowej.
Kolejną sprawą, którą chciałbym poruszyć jest ogromna potrzeba budowy parkingu przy Zespole Szkół Publicznych nr 1. Obecnie znajduje się tam tylko mały parking, który maksymalnie może pomieścić do kilku aut. Pracownicy którzy rozpoczynają pracę nieco później, parkują swe samochody w dostępnych miejscach wzdłuż ulicy Sezamkowej. Ruch wokół szkoły trwa zazwyczaj do późnych godzin wieczornych. Sytuacja ta dotyczy również weekendów. Przy ulicy Sezamkowej jednocześnie parkują mieszkańcy z okolicznych bloków.
Reasumując, przy takiej ilości samochodów ciężko jest znaleźć wolne miejsce parkingowe. Należy nadmienić, że w tej okolicy dochodzi do wielu nerwowych sytuacji wśród kierowców, a także stłuczek spowodowanych ciasnotą na drodze oraz ograniczeniem widoczności.
W związku z powyższym w imieniu mieszkańców, zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą
o zabezpieczenie środków w planie finansowym na przyszły rok w celu budowy parkingu. Myślę, że miejsca jest wystarczająco dużo aby wzdłuż ogrodzenia szkoły powstał parking. Inwestycja ta przysłuży się zarówno osobom pracującym w szkole, dowożącym dzieci do szkoły, osobom korzystającym z obiektów sportowych czyli krótko mówiąc mieszkańcom naszego miasta.

sezamkowa

Radny Rady Miasta
Skarżysko-Kamienna

Piotr Brzeziński

Może Ci się również spodoba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial