Interpelacje Radnego Mariusza Bodo

Podczas Sesji Rady Miasta w dniu 28 września zadałem 10 pytań. Poniżej ich treść:

Mija już trzeci rok rządów Pana Prezydenta, dlatego też chciałbym zapytać się o sytuację spółek miejskich.
1. Proszę o przekazanie sprawozdań finansowych za rok 2014,2015 i2016 miejskich spółek tj. Miejskiej Komunikacji Samochodowej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejskich Usług Komunalnych?
2. Proszę o podanie stanu zatrudnienia w/w spółkach na dzień 31.12.2014, 31.12.2015, 31.12.2016 oraz 28.09.2017?
3. Proszę o podanie jakie kwoty dywidendy wpłacały spółki do gminy, za lata 2014,2015,2016? Proszę o uwzględnienie w odpowiedzi również spółkę Celsium?
4. Proszę o podanie czy spółkach miejskich w okresie od 01.01.2015 do 28.09.2017r zatrudnieni byli doradcy. Jeśli tak to proszę o podanie czasookresu zatrudnienia, wykształcenia doradcy, doświadczenia w branży doradców, całkowity koszt zatrudnienia doradcy oraz podanie uzasadnienia do zatrudnienia doradcy w spółkach?
5. Jeśli chodzi o Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji proszę o podanie liczby klientów/odbiorców przedsiębiorstwa, proszę o podanie stanu na 31.12.2014r oraz przyrosty lub ubytki w kolejnych latach tj za 2015, 2016 oraz na 31.08.2017r?
6. Proszę o podanie jakie kwoty wydały w/w spółki na promocję za lata 2014, 2015,2016 i do 31.08.2017r?

Chciałbym dowiedzieć się jakie efekty przyniosły MFI dla naszego miasta. Dlatego też proszę o odpowiedź na pytania
7. Proszę o podanie całkowitych kosztów poniesionych przez gminę oraz jednostki podległe gminie łącznie z kosztami promocji na organizacje Międzynarodowych Forum Inwestycyjnych I i II ?
8. Proszę o podanie firm uczestniczących MFI I i II, proszę o podanie nazwy firmy, z jakiej branży oraz nazwiska osób reprezentujące dana firmę?

9. Jak wiemy w miesiącu sierpniu osoba prowadząca samochód uszkodziła instalację chłodzącą płytę lodowiska. Czy usterka została już naprawiona, a jeśli nie czy nie ma zagrożenia dla terminowego otwarcia sezonu na lodowisku?
10. Proszę o dokonanie naprawy nawierzchni ul. Podlaskiej? Proszę o zastosowanie materiału trwalszego i nieszkodliwego dla mieszkańców ulicy?

A oto odpowiedzi jakie otrzymałem albo raczej parodia odpowiedzi.

Prezydent ponownie zwraca uwagę, że nie powinien odpowiadać na moje pytania, gdyż nie spełniają znamion interpelacji. Już na ten temat napisałem obszerny artykuł, więc nie będę się powtarzał. Dodam tylko, że odpowiedź na pytania radnych jest obowiązkowa. Jeśli prezydent nie będzie odpowiadał na zadawane pytanie zawsze pozostaje instytucja sądu.

Prezydent Konrad Krönig boi się odpowiedzi?

Co do dużego zainteresowania wydarzeniem to bym nie przesadzał. Ze zdjęć w mediach poza dużą grupą radnych koalicji oraz samorządowców, dyrektorów jednostek podległych oraz ich pracowników, nie widać zbyt wielu przedstawicieli inwestorów. Cóż musiało ich być faktycznie ogrom, skoro Pani Agnieszka nie zapamiętała nazw choćby paru.

Tak przyznaję sprawozdania są na stronie, mea culpa. Choć parę miesięcy temu nie mogłem odnaleźć ani jednego, może jeszcze nie wszystkie dane były wprowadzone. Co do sytuacji spółek odniosę się osobnym artykułem po skompletowaniu dokumentów również z MKS i MUK. Szczerze najbardziej interesuje mnie odpowiedź na pytanie 6. Ile monopolista na rynku wydał na reklamę/promocję?

Nie wiem jak tą odpowiedź mam skomentować. No cóż pozostaje mi przejechać się do Kielc bo szkoda mojego czasu na udowadnianie kto ma rację.  Z tego pisemka widać, że działanie prezydenta doprowadziło do upadku firmy zwolniono 9 osób. Jest to chyba jedyna jednostka, w której zatrudnienie spadło.  Co niestety jest spowodowane podpisania umowy na odbiór śmieci z konsorcjum MS-EKO i PGK Końskie. Co przyczyniło się do zwolnień w skarżyskim  MUK. Mało tego  pociągnęło za sobą wycofanie się  firmy Tonsmeier ze Skarżyska-Kamiennej i utratę miejsc pracy . Co ciekawe podobno od nie dawna w MUK pracuje  radny miejski J.B.

Wydanie na doradcę 120 000zł w obecnej sytuacji finansowej spółki woła o pomstę do nieba.  Oczywiście brakuje odpowiedzi co do  wykształcenia doradcy, doświadczenia w branży doradcy oraz podanie uzasadnienia do zatrudnienia doradcy w spółce. Można było się tego spodziewać przecież prezes nie odpowie „zatrudniliśmy kumpla prezydenta, a doświadczenie w branży 0 ” . Ciekawym posunięciem jest również wydawanie co miesiąc 3690 zł za niewielki baner na stronie tv dami, w sumie 59 040zł. Mam nadzieję, że znacznie przyczyni się to do pozyskania klientów korzystających z usług MKS. ( np zgodnie z reklamą wynajmem autobusów, tylko których chyba, że chodzi o wynajem autobusu jako eksponatu do muzeum).

 

 

 

doradca+ reklama w dami= 3xNeoplan na zdjęciu cena za szt 55 900zł źródło allegro

 

 

 

 

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial