28.3 C
Nowy Jork

IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych już za 5 tygodni

Published:

    3 lutego w Kielcach Komitet Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie, dokonał losowania w wyniku, którego została wyłoniona reprezentacja naszego regionu na IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Świętokrzyskie będzie reprezentowane w narciarstwie alpejskim, narciarstwie biegowym, biegach na rakietach śnieżnych, łyżwiarstwie szybkim oraz hokeju halowym. Zapowiada się, że będzie to najliczniejsza ekipa na tych Igrzyskach. I nic w tym dziwnego gdyż Oddział Regionalny – Świętokrzyskie jest organizatorem tego przedsięwzięcia. W tym dniu odbyło się również spotkanie Komitetu Organizacyjnego Igrzysk, na którym omawiano stan przygotowań do tej imprezy.

olimpiasy_swietokrzyskie_2

olimpiasy_swietokrzyskie_4

        IX Ogólnopolskie Igrzyska Zimowe Olimpiad Specjalnych będą wyjątkowe. Wyjątkowe gdyż zostaną przeprowadzone w dwóch miejscach oddalonych od siebie o ponad 600 km. Część śnieżna odbędzie się w Zakopanem. Tam to grupa zapaleńców ze Świętokrzyskiego przeprowadzi zawody w narciarstwie alpejskim, narciarstwie biegowym i biegach na rakietach śnieżnych. W dniach od 9 do 12 marca na stoku w Suchym oraz pod Wielką Krokwią wystartuje 220 zawodników z całej Polski. Druga odsłona Igrzysk będzie miała miejsce w Białymstoku. Tam organizatorzy z Oddziału Regionalnego – Podlaskie, przeprowadzą zawody w łyżwiarstwie szybkim i hokeju na lodzie. Będzie się to działo z udziałem 230 zawodników od 17 do 20 marca tego roku.

olimpiasy_swietokrzyskie_5

Ceremonia Otwarcia Igrzysk będzie miała miejsce 9 marca w Zakopanem pod Wielką Krokwią. Udział w niej zapowiedziała, Honorowy Patron Igrzysk, Pierwsza Dama RP – Pani Agata Kornhauser – Duda. Wśród licznych gości z licznych ministerstw, będą również znani sportowcy. Małgorzata Tlałka Długosz, Józef Łuszczek i Erwina Ryś Ferenc zostali zaproszeni jako Ambasadorowie Sportowi i oni też zapowiedzieli swoją obecność. Zapowiada się wielkie święto sportów zimowych i święto zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. A już 14 lutego w Zakopanem Igrzyska zostaną zainaugurowane wystawą fotograficzną przedstawiającą zawodników i sport osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Grzegorz Małkus

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img