Jak bronić się przed tlenkiem węgla

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu skarżyskiego związanego z zagrożeniem jakie niesie ze sobą tlenek węgla często nazywany cichym zabójcą opracowała w oparciu o materiały własne oraz Komendy Głównej PSP ulotkę informacyjną skierowaną do mieszkańców powiatu skarżyskiego.

Ulotka zawiera elementarne informacje na temat niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą czad. Jak niekorzystnie wpływa on na funkcjonowanie organizmu ludzkiego, jakie są objawy zatrucia, jakie podejmować działania w przypadku stwierdzenia zatrucia tym gazem oraz jak skutecznie chronić się przed zgubnym jego działaniem.

W ulotce znajdziemy również poglądowy przekrój typowego budynku jednorodzinnego z zaznaczeniem miejsc, na które należy zwrócić szczególną uwagę aby we własnym domu czuć się naprawdę bezpiecznie.

W formie przypomnienia w ulotce podane są niezbędne przeglądy instalacji, które właściciel budynku lub jego zarządca powinien wykonać aby nie tylko poprawić współczynnik bezpieczeństwa ale również być zgodnym z obowiązującym prawem i przepisami przeciwpożarowymi.

Pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej doświadczeniem roku ubiegłego będą się starali aby opracowana ulotka znalazła się w ogólnie dostępnych miejscach, z których mógł by ją pobrać każdy chętny. Ulotkę będzie też można pobrać z naszej strony internetowej www.strazskarzysko.pl w zakładce pliki do pobrania/PSP.

Nie przechodźmy obojętnie obok ulotki. Naprawdę warto zapoznać się z jej treścią. To tak niewiele kosztuje a podnosi naszą świadomość na sprawy związane z naszym bezpieczeństwem

Opracowanie ulotki odbywa się w ramach ogólnokrajowej akcji społecznej patronowanej przez MSWiA oraz KG PSP „CZAD i OGIEŃ Obudź Czujność”

Komenda Powiatowa PSP w Skarżysku-Kamiennej , kieruje  podziękowania firmie CELSIUM dzięki wsparciu, której była możliwość wydrukowania 5 tyś. sztuk ulotek przeznaczonych do kolportażu.

 

Opracowanie: Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy w KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial